MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

22 квітня – головне за день

22.04.2021   
ХПГ-інформ
Окупанти вже видали 250–300 тисяч паспортів РФ жителям Донбасу; у Міжнародний день Матері-Землі глава ООН закликав припинити самовбивчу війну з природою; з держбюджету буде спрямовано 980 мільйонів гривень на придбання ноутбуків для педагогічних працівників – найважливіше за сьогодні.

• Окупаційна влада на Сході України активно продовжує видавати місцевим мешканцям паспорти РФ. Про це повідомила Омбудсман Людмила Денісова. «Такі заходи проводяться з метою забезпечення участі наших співгромадян у парламентських виборах до Державної Думи РФ восени 2021 року. Окупантом вже видано 250–300 тис. паспортів РФ жителям Донбасу, заплановано видати ще щонайменше 300 тисяч. Під примус до отримання російських паспортів підпадають медики, вчителі, працівники підприємств. У разі відмови від отримання російського паспорта їх можуть звільнити з роботи. В закладах охорони здоров’я медична допомога надається лише тим громадянам, які мають паспорти, видані окупаційною адміністрацією або Російською Федерацією», – написала Денісова у Telegram.

• У Міжнародний день Матері-Землі Генеральний секретар ООН Антоніу Ґуттереш закликав жити у мирі з природою. «Ми бездумно розтрачуємо ресурси Землі, що веде до виснаження природи. Ми ставимося до повітря, землі й морів як до звалища», – заявив Ґуттереш у своєму посланні. Усе це призвело до того, що найважливіші екосистеми опинилися на межі катастрофи. Глава ООН нагально рекомендував забезпечити захист біорізноманіття – зберегти види флори й фауни, що зникають, а також скоротити шляхом сталого розвитку масштаби забруднення. «Ці кроки дозволять зберегти наш єдиний дім і створити мільйони нових робочих місць. Відновлення після пандемії COVID-19 – це можливість вивести світ на більш чистий, екологічний та стійкий шлях», – наголосив Генсек ООН.

Антоніу Ґуттереш (архівне фото: Pierre Albouy / Reuters)


• Процес взаємного звільнення утримуваних осіб не рухається, заявив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак під час зустріч з послами країн «Великої сімки», де, зокрема, обговорювався перебіг переговорів щодо припинення війни на Донбасі. Про це повідомлено на сайті Президента. «Україна заявила, що ми готові зі свого боку напередодні Великодня віддати п’ятьох людей. Це переважно жінки та хворі. На жаль, поки що з іншої сторони ми нічого не почули», – сказав Єрмак.

• Громадянин Білорусі анархіст Олексій Боленков, який вже кілька років мешкає в Україні, звернувся до суду, щоб оскаржити рішення СБУ про його примусове видворення, повідомляє білоруська служба Радіо Свобода. Боленков має дружину – громадянку України, і хотів би залишитися тут. У рішенні СБУ визначено 24 години на те, щоб залишити територію України. «Цей термін спливає сьогодні о 9-й годині вечора. Я навіть уже до кордону не встигну доїхати. Але те, що ми звернулися до суду, повинно автоматично припинити дію рішення про висилку», – розповів Боленков. Нагадаємо, вчора у Боленкова вдома відбувся трус, йому повідомили, що він загрожує національній безпеці України. «Гадаю, що це замовили ультраправі угруповання України, оскільки я займаюся охороною різних акцій, які проводять, у тому числі, ЛГБТ», – припустив він.

• 980 мільйонів гривень буде спрямовано з держбюджету на придбання ноутбуків для педагогічних працівників. Це кошти субвенції, передбаченої на боротьбу з COVID-19 та його наслідками під час освітнього процесу в школах. Про це повідомляє ГО «Освітній маркер» з посиланням на пресслужбу МОН. «Придбані ноутбуки закріплюватимуться за навчальними кабінетами відповідних закладів загальної середньої освіти та використовуватимуться виключно для організації освітнього процесу у ЗЗСО. У разі встановлення заборони на відвідування закладів освіти її здобувачами ноутбуки на період дії такої заборони можуть надаватися у користування педагогічним працівникам з метою належної організації освітнього процесу», – пояснили в міністерстві.


Головне зображення з сайту epic.gsfc.nasa.gov


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися