MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

23 квітня – головне за день

23.04.2021   
ХПГ-інформ
З моменту оголошення режиму припинення вогню на Донбасі загинули 33 українських військових; суд у справі МН17 відкинув усі альтернативні версії катастрофи, що базувалися на російській пропаганді; Мінсоцполітики надасть 274,2 млн грн для розширення мережі спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства – найважливіше за сьогодні.

• З моменту оголошення режиму припинення вогню 27 липня 2020 року і до 20 квітня 2021 року в районі проведення операції Об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей загинули (померли) 93 військовослужбовці, повідомило Управління зв’язків з громадськістю Збройних сил України у відповідь на запит Радіо Свобода. З цієї кількості 33 військових загинули «під час бойової обстановки», уточнили в ЗСУ.

• 22 квітня в Гаазі відбулося чергове судове засідання у справі про катастрофу пасажирського «Боїнга-777» рейсу МН17 «Малайзійських авіаліній» під Донецьком 17 липня 2014 року (тоді загинули 298 людей – 283 пасажири та 15 членів екіпажу). Літак було збито ракетою з комплексу «Бук» із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака зброю повернули у РФ. Суд відкинув усі альтернативні версії катастрофи, які базувалися здебільшого на російських пропагандистських версіях. Також суд визнав перехоплені розмови бойовиків важливими для встановлення ієрархії фігурантів процесу. Наступне судове засідання призначено на 21 травня. Про це повідомив УКМЦ.

• До України 23 квітня прибула партія у 367,2 тисячі доз вакцини AstraZeneca, вироблена у Південній Кореї. Це друга партія вакцин, яку Україна отримує в рамках глобальної ініціативи COVAX. Про це повідомило Суспільне. За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, розвезення вакцин на регіональні склади відбудеться у неділю, 25 квітня. Щеплення цією вакциною почнуть робити орієнтовно 27–28 квітня, для цього в областях буде відкрито 1950 пунктів щеплення. «Найбільша кількість таких пунктів планується у Дніпропетровській області – 204 пункти, найменше у Запорізькій області – 29», – сказав Ляшко.

• Для розширення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, постраждалих від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, у державному бюджеті на цей рік передбачено 274,2 млн гривень, повідомляє Мінсоцполітики. «За рахунок субвенції можуть бути створені наступні види спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі: притулки, денні центри (з кризовими кімнатами для цілодобового перебування або без кризових кімнат), консультативні служби. Також передбачено придбання автомобілів для мобільних бригад, які створені при притулках», йдеться в повідомленні міністерства.

• Сьогодні, 23 квітня, суд у столиці Білорусі Мінську розглянув апеляційну скаргу на вирок журналісткам телеканалу «Белсат» Дар’ї Чульцовій та Катерині Андреєвій, засуджених у лютому до 2 років позбавлення волі за обвинуваченням в «організації та підготовці дій, які грубо порушують громадський порядок, або активній участі в них». Про це повідомила білоруська служба Радіо Свобода. Журналістки виконували свої професійні обов’язки – вели стрим з місця протестів 15 листопада 2020 року. Правозахисна спільнота Білорусі визнала Чульцову та Андреєву політичними ув’язненими. Таких зараз у Білорусі, за відомостями ПЦ «Весна», 358 людей, більшість з яких потрапила під політично мотивоване кримінальне переслідування у зв’язку з подіями під час і після президентських виборів 2020 року. Нагадаємо, HRW заявляла про нечувані репресії проти білоруських журналістів, що є частиною спроб влади обмежити медійне висвітлювання мирних протестів та порушень прав людини після минулорічних президентських виборів.

Катерина Андреєва та Дар’я Чульцова в суді перед вироком, 18 лютого 2021 року (фото: «Народная воля»)


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися