MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Засуджену за «державну зраду» пенсіонерку етапували до РФ

09.09.2021   
ХПГ-інформ
66-річну громадянку України Галину Довгополу, засуджену підконтрольним московській владі кримським судом до 12 років позбавлення волі за «державну зраду», етапували з СІЗО Сімферополя до РФ для відбування покарання.

Галину Довгополу обвинувачують у шпигунстві (фото з відкритих джерел)

66-річну громадянку України Галину Довгополу, засуджену підконтрольним московській владі кримським судом до тривалого строку позбавлення волі за «державну зраду», етапували з СІЗО Сімферополя до Російської Федерації для відбування покарання. Про це повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ). Тепер мешканка Севастополя, імовірно, перебуває в СІЗО № 1 Краснодара.

Нагадаємо, 24 березня цього року підконтрольний Кремлю Севастопольський міський суд засудив пенсіонерку Галину Довгополу до 12 років позбавлення волі в колонії загального режиму з обмеженням волі на 1 рік за обвинуваченням у «державній зраді».

Кримінальна справа розглядалася в закритому режимі у зв’язку з тим, що «в матеріалах справи містяться відомості, що складують державну таємницю». В повідомленні пресслужби суду було зазначено, що в ході розгляду справи з’ясовано, що урожденка Бахчисараю, 1955 року народження, «була притягнута представником іноземної держави до негласної співпраці з Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України».

«Громадянка Д. виконувала розвідувальні завдання, спрямовані на збирання відомостей про окремий авіаційний полк Чорноморського флоту, що розкривають терміни дії позивних, частот і ключів, індексів радіостанцій, ключів до таблиць радіопозивних і таблиць чергового радиста і таблиць телефонних, телеграфних, радіо- та позивних прапорцями на мирний час – тобто відомостей, що складають державну таємницю, передача яких могла бути використана на шкоду безпеки Російської Федерації», – йдеться в повідомленні пресслужби суду.

Наприкінці листопада 2019 року ФСБ повідомило про затримання в Севастополі жінки за підозрою у шпигунстві на користь розвідки Міноборони України.

У лютому цього року повідомлялося, що суд розпочав розгляд справи Довгополої по суті. Перед цим з’явилася інформація, що жінку, яку на той час утримували в московському СІЗО «Лефортово», перевели до іншої камери через неодноразові побиття з боку співкамерниці.

«КПГ вважає, що справжньою причиною затримання Довгополої є її політичні погляди. Галина публічно висловлювала свій осуд окупації Криму Російською Федерацією, а також підтримувала зв’язок з волонтерськими українськими організаціями, що діяли на підконтрольній уряду України території», – наголошують правозахисники.

 Поділитися