MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

26 листопада – головне за день

26.11.2021   
ХПГ-інформ
В Україні мають утилізувати понад 400 тисяч доз вакцини AstraZeneca, термін придатності якої збіг; з нового року Мін’юст запускає проєкт «бодікамер» у пенітенціарній системі; у межах проєкту «Ноутбук кожному вчителю» до ОДА та шкіл вже доставлено 20 тисяч комп’ютерів – найважливіше на сьогодні.

• В Україні мають утилізувати понад 400 тисяч доз вакцини AstraZeneca, термін придатності якої збіг ще в жовтні. Про це розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна». «Вакцину було отримано в межах гуманітарної допомоги. Мені здається, що доволі сильний вплив на це мали певні антивакцинальні настрої і міфи про певний відсоток тромбозів, погану переносимість, про її неефективність тощо. Траплялося, що люди приходили в пункт щеплень і просили все що завгодно, тільки не „Астразенеку“. Навіть попри те, що багато вакцинованих людей отримали саме цей препарат, і жодних нарікань не мають», – пояснив ситуацію Ігор Кузін. Разом із тим, 200 тисяч українців не отримали другу дозу вакцини проти COVID-19 вчасно, повідомляє Суспільне.

• З нового року Мін’юст запускає проєкт «бодікамер» у пенітенціарній системі, йдеться в повідомленні на сайті Кабміну. «З нового року ми запускаємо проект „бодікамер“. Наразі затверджуємо протоколи, за якими наші співробітники при спілкуванні із засудженими будуть зобов’язані носити бодікамери. Це дозволить назавжди закрити питання конфліктів ув’язнених і працівників установ», – заявила заступниця Міністра юстиції України Олена Висоцька. Правозахисники вказують, що система відеонагляду як у правоохоронних органах, так і в системі ДКВС функціонує вкрай ненадійно: дуже часто у випадках, коли порушуються права людини, виявляється, що камери «не працюють».

• У межах національного проєкту «Ноутбук кожному вчителю» від Міністерства освіти і науки та Міністерства цифрової трансформації до обласних державних адміністрацій та шкіл в 11 областях вже доставлено 20 тисяч комп’ютерів, повідомлено на сайті МОН. Усі ноутбуки сучасні, з камерою, потужним процесором та можливістю під’єднання до інтернету. Середня вартість одного ноутбука за субвенцією в цих областях – 17 800 грн. У міністерстві нагадують, що завдяки державній субвенції цьогоріч мають закупити 60 тис. ноутбуків і забезпечити технікою вчителів у 24 областях та місті Києві. З держбюджету на це виділено 980 млн гривень.

• Новим президентом Міжнародної організації кримінальної поліції (Інтерпол) обрали Ахмеда Насера аль-Раїсі – генерал-майора з Об’єднаних Арабських Еміратів, передає Громадське за посиланням на пресслужбу організації. Раїсі обрали президентом попри заяви правозахисників та чиновників про те, що генерал з ОАЕ причетний до катувань. З 2015 року Раїсі був генеральним інспектором Міністерства внутрішніх справ, він наглядав за в'язницями та діяльністю поліції. Відповідно до доповіді колишнього очільника прокуратури Англії та Уельсу Девіда Калверт-Сміта, опублікованій у квітні, Раїсі наглядав за посиленням репресій проти дисидентів, а також знав про «безперервні тортури та зловживання системи кримінального правосуддя». Крім того, останніми місяцями у Франції та Туреччині подали скарги на Раїсі через можливе катування. Посада президента Інтерполу здебільшого церемоніальна, реальним управлінням організації займається генеральний секретар. Президент має працювати неповний робочий день і його робота не оплачується. Раїсі буде очолювати Генеральну асамблею та проводити засідання Виконавчого комітету щороку. Він пробуде на посаді чотири роки.

 Поділитися