MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: російські правоохоронці затримали активіста Едема Дудакова

17.02.2022   
ХПГ-інформ
Звинуватили у «розпалюванні міжнаціональної  ворожнечі» за коментар 2017 року у соцмережах.

Едем Дудаков, фото: Qirim.news

Сьогодні, 17 лютого, о сьомій ранку додому до делегата Курултаю кримськотатарського народу Едема Дудакова з обшуком прийшли оперативники з Центру протидії екстремізму, повідомляє Кримська солідарність. Російські правоохоронці забрали оргтехніку, мобільні телефони. Едема Дудакова затримали та доправили до відділення поліції Бахчисарая. Адвокатів до активіста довгий час не допускали.  

Згодом адвокат Эдем Семедляєв повідомив, що Дудакову було висунуто обвинувачення у «розпалюванні міжнаціональної  ворожнечі» за коментар 2017 року у соцмережах. За версією правоохоронців, злочин все ще триває, адже коментар досі не видалено. 

Суд відбудеться завтра вранці. До того Дудакова утримуватимуть під охороною.

Едем Дудаков пов’язує своє затримання із критикою дій влади та правоохоронців щодо кримських татар, а також їхнього культурно-історичної спадщини. Едем Дудаков – колишній голова комітету АРК у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян. Ще у 2018 році він зазначав, що компанія, яка виконує реставраційні роботи, всупереч вимогам Венеційської хартії з питань збереження та реставрації пам’яток і знакомитих місць, знищила старовинні елементи будівлі – Ханський палац перетворюють на «стилізовану бутафорію».

«Едем Дудаков – один із безстрашних публічних викривачів цілеспрямованого знищення російськими окупантами Ханського палацу в Бахчисараї» –  заявив голова Меджлису кримськотатарського народу Рефат Чубаров

У жовтні минулого року Прокуратура АРК та м. Севастополя повідомила про понад 70 кримінальних проваджень щодо пошкодження пам’ятників історії та культури в окупованому Криму. 


У січні міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch у своїй доповіді про права людини у Криму відзначила що окупаційна влада переслідує кримських татар через їхні релігійні та політичні переконання.

ООН вимагає від Росії припинити безпідставні затримання та арешти кримчан, а також звільнити незаконно утримуваних за гратами громадян України, зокрема Еміра-Усеїна Куку, Галину Довгополу, Сервера Мустафаєва, Владислава Єсипенка, Нарімана Джеляла та інших.

 Поділитися