MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

30 листопада – головне за день

30.11.2021   
ХПГ-інформ
З 1 грудня відбудеться підвищення заробітної плати освітян у школах на 8,4 %; з 6 грудня посилюються обмеження в регіонах, які перебувають у «жовтій» зоні карантину; білоруський ПЦ «Весна» відзначили премією ім. Маріон Денгофф – найважливіше на сьогодні.

Вчителька (ілюстраційне фото з відкритих джерел)

• З 1 грудня відбудеться підвищення заробітної плати освітян у школах на 8,4 % – це передбачено Державним бюджетом на 2021 рік, повідомляє Міністерство освіти і науки України. Зростуть зарплати наступних педагогічних працівників: директор закладу ЗСО: з 15 742 до 17 057 грн; молодий вчитель без категорії та стажу роботи: з 9 015 до 9 768 грн; вчитель ІІ категорії: з 11 124 до 12 053 грн; вчитель І категорії: з 11 912 до 12 906 грн; вчитель вищої категорії: з 12 698 до 13 759 грн; асистент вчителя: з 10 338 до 11 200 грн; керівник гуртка: з 11 124 до 12 053 грн; педагог-організатор І категорії: з 10 445 до 11 317 грн. Це вже друге підвищення зарплати працівників шкіл за 2021 рік – з 1 січня зарплати зросли на 20 %.

• З 6 грудня посилюються обмеження в регіонах, які перебувають у «жовтій» зоні карантину. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає Громадське. Зокрема, заклади культури, ресторани, спортзали, басейни можуть працювати, тільки якщо весь персонал вакцинований принаймні однією дозою, має негативний тест чи сертифікат про одужання. Це ж стосується і відвідувачів. Крім того, заклад громадського харчування може працювати на доставку та з замовленнями з собою, якщо там не дотримуються вимоги щодо вакцинації/тесту/сертифікату про одужання. У «жовтій» зоні залишається чинною заборона роботи закладів освіти: 1. якщо менш ніж 100 % співробітників вакцинувалися принаймні однією дозою; 2. якщо на самоізоляції перебувають більш ніж 50 % учнів та співробітників. На сьогодні після першого щеплення в «Дії» можна отримати «жовтий» COVID-сертифікат – він дійсний 120 днів, а з 6 грудня термін його дії скорочується до 30 днів.

• Білоруський ПЦ «Весна» відзначили премією ім. Маріон Денгофф за міжнародне порозуміння та примирення. Про це повідомлено на сайті «Весни». Цьогоріч премія вручається тижневиком DIE ZEIT, фондом ZEIT Foundation Ebelin and Gerd Bucerius і Фондом Маріон Денгофф у 19-те. Церемонію нагородження, заплановану на 28 листопада в німецькому драмтеатрі в Гамбургу, скасували через пандемію коронавірусу. «„Весна“ вже протягом 25 років привертає увагу до жорстокого поводження та на порушення у своїй рідній країні – Білорусі. І робить нас свідками: „Подивіться, подивіться ж, що тут відбувається!“» – сказала голова парламентської групи Бундестагу Bündnis 90 / Die Grünen Катрін Герінг-Еккардт у своїй промові. Вона зазначила, що вшанування «Весни» премією ім. Маріон Денгофф є обіцянкою, що ніхто зі списку політв’язнів, яких на сьогодні, за даними організації, вже 889, не буде забутий. Цього року премією також відзначений політик і юрист Герхарт Баум. Розмір премії складає 20 тис. євро.

 Поділитися