MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

23 грудня – головне за день

23.12.2021   
ХПГ-інформ
«Медичні закупівлі України» підписали контракти із шістьма постачальниками на закупівлю 225 кисневих станцій; Управління ООН з прав людини закликало Білорусь і Польщу полегшити «жахливі умови» мігрантів і біженців, які перебувають на кордоні; Дмитро Муратов перерахував Нобелівську премію організаціям, які допомагають дітям і дорослим із важкими захворюваннями – найважливіше на сьогодні.

Киснева станція (ілюстраційне зображення з відкритих джерел)

• «Медичні закупівлі України» підписали контракти із шістьма постачальниками на закупівлю 225 кисневих станцій на загальну суму 648 млн гривень. Про це повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда, передає Суспільне. За словами посадовця, це перша централізована закупівля кисневих станцій. Попередньо планували закупити 196 кисневих станцій. «Конкуренція на аукціоні дозволила суттєво знизити ціну за одиницю товару. Завдяки цьому на очікувану економію вдалося дозакупити ще 29 станцій», – сказав Комаріда. Як він розповів, законтрактовані станції мають продуктивність 500 літрів на хвилину при якості кисню не менше 93 %. Вони укомплектовані додатковими газоаналізаторами, витратомірами, датчиками та мають дистанційне керування. Обладнання для автономної генерації кисню поставлять в заклади охорони здоров’я, які працюють із хворими на коронавірусну інфекцію, у І кварталі 2022 року, зазначили в МОЗ.

• Управління ООН з прав людини стверджує, що Білорусь і Польща змушують мігрантів і біженців переміщуватися у межах прикордонної смуги, часто залишаючи цих людей у холоді, без їжі, чистої води та безпечного притулку, передає Радіо Свобода. Агентство ООН закликало обидві країни полегшити «жахливі умови» для тих, хто перебуває на кордоні, заявивши, що деяким із цих людей погрожують або і б’ють білоруські сили безпеки. Європейський союз звинувачує режим Олександра Лукашенка в тому, що він ввозить мігрантів і спрямовує їх до кордонів країн-членів об’єднання – Польщі, Латвії та Литви, щоб помститися за санкції, запроваджені блоком через жорстоке придушення торішніх протестів після суперечливих президентських виборів.

• Лауреат Нобелівської премії миру головред російської «Нової газети» Дмитро Муратов перерахував премію організаціям, які допомагають дітям і дорослим із важкими захворюваннями, у тому числі зі СМА, а також організаціям, які підтримують журналістів. Частина коштів пішла на створення фільму про становище преси в Росії та на преміювання деяких співробітників «Нової газети». про намір передати премію на добрі справи Дмитро Муратов заявив у своїй нобелівській промові. «Ми цю премію передаємо на допомогу хворим людям та підтримку незалежної журналістики», – сказав він 10 грудня цього року в Осло. Муратов присвятив премію своїм загиблим друзям і колегам, зокрема журналістам Ганні Політковській та Юрію Щекочихіну, а також тим, кого оголошують «іноагентами, небажаними елементами».

• МВС Білорусі визнало «групу громадян, які об’єдналися через інтернет-ресурси „Радіо Свобода“», «екстремістським формуванням. «Перелік організацій, формувань, індивідуальних підприємців, причетних до екстремістської діяльності, оновлено», – мовиться в повідомленні МВС. Раніше екстремізм закидали й іншим недержавним ЗМІ, що висвітлювали фальсифікації під час президентських виборів 2020 року та масові протести після них. Зокрема екстремістським визнали незалежний від влади Олександра Лукашенка телеканал «Белсат», а також агенцію БелаПАН.

 Поділитися