MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

17 грудня – головне за день

17.12.2021   
ХПГ-інформ
За 10 місяців цього року Україну покинули і не повернулися понад 600 тис. громадян; Владиславу Єсипенку призначено державну стипендію «на період незаконного затримання, утримання та протягом одного року після звільнення»; МОЗ закуповує пігулки від коронавірусу – найважливіше на сьогодні.

Фото: Pixelvario. Shutterstock

• За 10 місяців 2021 року країну покинули і не повернулися понад 600 тис. українців, повідомляє Опендатабот. Це найбільша кількість осіб, що виїхали з України, за останнi 11 рокiв. «У першій половині десятих рокiв Україна щороку втрачала близько 500 тис. людей. Після 2014-го щорічна кількість неповернених помітно знизилася, але рахунок все одно йшов на сотні тисяч. Єдиний рік із позитивним сальдо – коронавірусний 2020-й, коли українців, що повернулися додому, було на 80 тис. більше, ніж тих, хто виїхав», – йдеться в повідомленні. 

• Журналістові Радіо Свобода Владиславу Єсипенку призначено державну стипендію імені Левка Лук'яненка, розповідають у Інституті масової інформації. Згідно з указом президента, стипендію призначено «на період незаконного затримання, утримання та протягом одного року після звільнення». Журналіста-фрілансера Радіо Свобода (проєкт «Крим.Реалії») Владислава Єсипенка затримали 10 березня 2021 року. Російські спецслужби звинуватили журналіста в тому, що він буцімто збирав інформацію «в інтересах спецслужб України», «здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей на території Криму», у його автомобілі нібито був «виявлений та вилучений предмет із зовнішніми ознаками саморобного вибухового пристрою». 

• МОЗ підписало угоду на закупівлю пігулок Молнупіравір від Merck, які використовуються для лікування COVID-19. Про це повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Комаріда, передає Суспільне. Планується закупити 300 тисяч курсів Молнупіравіру, щоб запобігти важкому перебігу хвороби у пацієнтів. «Це препарат, який блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду. Це має запобігти розмноженню вірусу та знизити ризики важкого перебігу хвороби», – пояснив Комаріда. Цей препарат вже зареєструвала до використання Велика Британія. Насамперед, його рекомендують пацієнтам, які мають хоч один із факторів ризику важкого перебігу COVID-19. Це надмірна вага, цукровий діабет, вік понад 60 років, хвороби серця. «Молнупіравір – це пігулки. Вони не мають особливих умов зберігання і їх зручно приймати», – сказав Комаріда.

• Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо прав людини в Криму. «Цьогоріч нам вдалося внести в текст відповідальність Росії за дотримання прав кримських татар як корінного народу Криму, а також вимогу скасувати вироки, винесені заочно щодо лідерів кримськотатарського народу та кримських татар, – заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. – Документ закликає держав-членів ООН посилити співпрацю в рамках Кримської платформи задля поліпшення ситуації з правами людини в Криму».

 Поділитися