MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

13 грудня – головне за день

13.12.2021   
ХПГ-інформ
Цього року до поліції надійшло майже 300 тисяч звернень щодо домашнього насильства, 8 тисяч із них – від дітей; на порталі «Дія» можна буде подати заявку, щоб стати кандидатом в усиновлювачі; тисячу гривень за вакцинацію дозволять витратити на ліки – найважливіше на сьогодні.

Фото: fizkes, Shutterstock

• Цього року до поліції надійшло майже 300 тисяч звернень щодо домашнього насильства, 8 тисяч із них – від дітей, повідомляє Укрінформ із посиланням на керівника Управління ювенальної превенції Нацполіції Василя Богдана. «На жаль, нерідко, адресуючи інформацію про допомогу постраждалим особам, не охопленими увагою залишаються діти, як одна з найбільш уразливих категорій постраждалих від домашнього насильства. І на мій погляд, тут проблема і в недостатній кількості як досить кваліфікованих спеціалістів, так і спеціалізованих служб для підтримки дітей, постраждалих від насильства. Особливо це стосується сільської місцевості», – розповів Василь Богдан.

• На порталі «Дія» можна буде подати заявку, щоб стати кандидатом в усиновлювачі дитини, повідомляє Громадське. Проєкт розробляють фахівці Міністерства цифрової трансформації та Міністерства соціальної політики. «Послуга онлайн полегшить подання необхідних документів для людей, які бажають усиновити дитину. А також прискорить перевірку документів працівниками служби у справах дітей. Крім того, послуга онлайн дозволить мінімізувати корупційну складову», — цитують журналісти міністра цифрової трансформації Михайла Федорова. За допомогою сервісу можна буде отримати онлайн-консультацію з питань усиновлення. 

• Тисячу гривень, яку обіцяють давати за вакцинацію, можна буде витратити ще й на ліки. Про це заявив сьогодні президент України. «З 19 грудня повністю вакцинованим українцям буде нарахована одна тисяча гривень. Вони зможуть витратити ці кошти на напрямки, які найбільше постраждали від пандемії, – записатися в спортзал, піти в кінотеатр, музей або на концерт, купити квиток на потяг або літак, придбати книги. Водночас, дослухавшись до побажань наших громадян поважного віку, для яких важливою є підтримка здоров’я, зокрема в умовах пандемії, було ухвалено рішення додати до переліку доступних товарів ще й ліки», – розповів Володимир Зеленський.

• У Вінницькій установі виконання покарань №1 на COVID хворіють 13 довічників, повідомили в Офісі Омбудсмана. Представники Офісу відвідали заклад із моніторинговим візитом після численних повідомлень про спалах захворювання у колонії та СІЗО. «Станом на 10 грудня 2021 року, з числа осіб, що тримаються у слідчому ізоляторі установи, хворіє на COVID-19 одна особа; з числа осіб, що відбувають покарання у вигляді довічного позбавлення волі, хворіють на COVID-19 тринадцять осіб, – йдеться в повідомленні. – Засуджені, які мають легкий перебіг захворювання ізольовані в камери-палати інфекційного ізолятора Вінницької міської медичної частини або за когортним принципом у камерах, де відбувають покарання з дотриманням санітарно-протиепідемічних вимог».

 Поділитися