MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

21 грудня – головне за день

21.12.2021   
ХПГ-інформ
У 2022 році Україна отримає загалом майже 42 мільйона доз вакцини проти COVID-19 від різних виробників; кримськотатарський телеканал АТR припинив супутникове мовлення «у зв’язку з істотним недофінансуванням з держбюджету»; найбільшою проблемою для пацієнтів психіатричних стаціонарів є відсутність соціальної допомоги – найважливіше на сьогодні.

Вакцина проти COVID-19 (ілюстраційне зображення)

• У 2022 році Україна отримає загалом майже 42 мільйона доз вакцини проти COVID-19 від різних виробників. Про це заявив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає Суспільне. «Україна має домовленості на постачання майже 42 мільйонів доз вакцини проти COVID-19 у наступному році», – зазначив посадовець. Він пояснив, що йдеться про 25 мільйонів доз вакцини від Pfizer, 6,5 мільйонів доз препарату Coronavac та 10 мільйонів доз, які надійдуть за механізмом COVAX. «У нас уже гарантовані надходження, щоб 70 % дорослого населення країни мали повноцінну ревакцинацію двома дозами», – наголосив лікар. Нагадаємо, глобальна ініціатива COVAX має на меті пришвидшити розробку та виробництво вакцин від COVID-19 і забезпечити рівний доступ до них всіх країн незалежно від рівня доходу.

Головний державний санлікар Ігор Кузін (з відкритих джерел)

• Відсьогодні кримськотатарський телеканал АТR припинив супутникове мовлення. Через це його не може дивитися значна аудиторія в окупованому Криму. Про це йдеться в повідомленні на сайті каналу. «У зв’язку з істотним недофінансуванням з держбюджету, колектив телеканалу не в змозі сплатити заборгованість, що утворилася, перед компанією „Spacecom“, – розповідають в АТR. – Про можливе відключення від супутнику „Amos“ провайдер повідомив в офіційному листі на ім’я генерального директора телеканалу АТR Ленура Іслямова. Внаслідок відключення від супутника основна аудиторія телеканалу – жителі окупованого Криму – дивитися нас, як раніше, вже не зможуть. Керівництво телеканалу АТR докладає зусиль, спрямованих на пошук ресурсів для повномасштабного мовлення, та сподівається що це відключення тимчасове».

• Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму відхилив апеляційну скаргу, підписану більш ніж 75 юристами з адвокатської палати Криму, на адміністративний штраф адвокату Едему Семедляєву за відмову повністю роздягнутися на вимогу співробітника антиекстремістського центру «Е» для перевірки на наявність екстремістських татуювань. Про це передають «Крым.Реалии» з посиланням на громадське об’єднання «Кримська солідарність». «Захист мотивував свою скаргу, спираючись на ч. 3 ст. 5 Федерального закону „Про поліцію“, згідно з яким вимога на огляд нижньої білизни має бути виключним, і в матеріалах справи таких причин не спостерігалося. (…) …юристи звернули увагу, що закон не забороняє мати такі зображення на тілі, а тільки публічно демонструвати їх, у зв’язку з чим вимога співробітника поліції була незаконною», – йдеться, зокрема, у повідомленні «Кримської солідарності». Нагадаємо, 11 листопада підконтрольний московській владі Центральний райсуд Сімферополя заарештував Семедляєва на 12 діб. Також суд оштрафував його на 4 тисячі рублів за другим адмінпротоколом за відмову роздягнутися на вимогу поліціянта.

Адвокат Едем Семедляєв (архівне фото: Ілля Тарасов, «Крым.Реалии»)

• Найбільшою проблемою для пацієнтів психіатричних стаціонарів є відсутність соціальної допомоги. Такі результати дослідження, презентовані сьогодні в УНІАН. Були опитані пацієнти та персонал шести лікарень на Закарпатті, у Вінницькій, Чернігівській, Одеській та Запорізькій областях. Згідно з результатами опитування найбільше люди з психіатричними захворюваннями потребують, щоб за їхнім житлом хтось доглядав, доки вони перебувають у стаціонарі. На другому місці – потреба в цифровому спілкуванні, доступ до мобільних телефонів та допомога в опануванні відповідних інтернет-програм. Також пацієнти потребують підтримки соціального працівника під час пересування містом і вдома. Більшість із них поза стаціонаром не здатні самостійно облаштувати побут та розібратися з грошима.

• Депутати Харківської облради більшістю голосів звільнили з посади директора обласного Центру онкології Дениса Скорого, повідомляє Суспільне. Продовження контракту з ним вимагали пацієнти, громадські організації та колектив установи. Конкурс на вакантну посаду відбудеться наступного року. Скорий виконуватиме обов’язки директора Центру онкології до 1 лютого 2022 року. Він має право брати участь у конкурсі. Нагадаємо, наприкінці вересня депутати облради не продовжили контракт із директором, що зменшив в онкоцентрі летальність у п’ять разів. Харків’яни вийшли на захист лікаря. З листом до облради звернулися Українська федерація боротьби проти раку, громадські організації Центр «Рівне право на життя», «Пацієнти України» та «Афіни. Жінки проти раку». «Ми вважаємо, що відсторонити від роботи людину, яка 5 років поклала на відновлення роботи державного медичного закладу, прийнявши на себе повністю зруйновану будівлю, перетворивши його на сучасний центр онкологічної допомоги – це злочин проти лікування і життя онкопацієнтів!» – йшлося у зверненні.

 Поділитися