MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: український політв’язень Теймур Абдуллаєв знову в ШІЗО

23.02.2022   
ХПГ-інформ
І це не зважаючи на те, що кримчанин хворий на ковід.

Теймура Абдуллаєва вчергове перевели до штрафного ізолятора з суворішими умовами тримання в російській колонії. При цьому кримчанин хворий на ковід, повідомляють в Офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Теймур Абдуллаєв (фото: «Кримська солідарність»)

Теймур Абдуллаєв є фігурантом сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір».У 2019 році його було засуджено до 16 з половиною років ув’язнення у колонії суворого режиму.

«Загалом Теймур Абдуллаєв, який незаконно перебуває у виправній колонії № 2 в м. Салават (Республіка Башкортостан, РФ) провів у штрафному ізоляторі 470 діб за безпідставними звинуваченнями у порушенні правил відбування покарання у в’язниці, – заявила Омбудсман Людмила Денісова. – Теймура карають за його проукраїнську позицію та відмову від співробітництва зі спецслужбами, які відвідували його в колонії». 

Зараз Теймур дуже погано почувається: у нього висока температура, сильні головні болі, високий артеріальний тиску, болі у суглобах та слабкість.

«Постійне перебування Теймура в штрафному ізоляторі є однією з форм фізичного та психологічного тиску, що прирівнюється до тортур та прямо порушує статті 2 та 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод – права на життя»,  – наголосила Денісова.


Коротко про сімферопольську «справу Хізб ут-Тахрір»

12 жовтня 2016 року у Криму відбулися труси у п’яти кримськотатарських господах. За результатами затримано п’ятьох кримських татар – Рустема Ісмаїлова, Узеїра Абдуллаєва, Теймура Абдуллаєва, Еміля Джемаденова, Айдера Саледінова. Їх обвинуватили в участі в забороненій в Росії та окупованому нею Криму організації «Хізб ут-Тахрір».

18 червня 2019 року Північнокавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (РФ) визнав фігурантів справи винними в організації або в участі в діяльності терористичної організації й засудив до тривалих строків позбавлення волі в колонії суворого режиму. Теймур Абдуллаєв отримав 17 років ув’язнення, Узеїр Абдуллаєв – 13 років, Рустем Ісмаїлов – 14 років, Айдер Саледінов та Еміль Джемаденов – по 12 років.

24 грудня Верховний суд РФ «пом’якшив» вирок: Т. Абдуллаєву – до 16,5 років і 1 року і 4 місяців адміністративного нагляду, У. Абдуллаєву – до 12,5 років, Р. Ісмаїлову – до 13,5 років, Е. Джемаденову та А. Саледінову – до 11,5 років.

Правозахисний центр «Меморіял» визнав усіх фігурантів справи політв’язнями.


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

 Поділитися