MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

‘Ті, хто розв’язав агресію, не потраплять до раю’ — дайджест російських протестів

18.08.2022   
Наші інформ.

Фото: твіттер udmprotiv

Фото: твіттер udmprotiv

Солдати проти війни

За даними правозахисних організацій, не менше 1793 солдатів із 22 регіонів Росії відмовилися брати участь у військових діях в Україні. 

*

Павло Філатьєв, десантник 56 десантно-штурмового полку ВДВ збройних сил РФ, записав відеозвернення із закликом до товаришів по службі зупинити війну. Також він дав інтерв'ю "Гулагу-нет". За його словами, половина десантників не хоче брати участь у війні і багато хто вже звільнився з полку.

У своєму відеозверненні Філатов каже, що за війну з Україною Росії потім буде так само соромно, як зараз соромно за війни в Афганістані чи Чечні. Він нагадав, що засновник ВДВ Василь Маргелов народився в Україні і виступив проти введення військ до Афганістану, а десантники, які воювали в Афганістані, вважали, що їх просто використовували.

Павло Філатьєв, фото: Радіо Свобода

Павло Філатьєв, фото: Радіо Свобода

Філатьєв також опублікував книгу “ZOV”, де він описав загальний стан армії перед війною та розповів, як 24 лютого його полк закинули на територію України та використали наосліп. За його словами, десантників позбавили мобільного зв'язку, вкидаючи брехню про напад НАТО на Росію через Україну.

За свої свідчення та публічно озвучену громадянську позицію Філатьєву загрожує від 10 до 15 років ув'язнення в Росії.

Акції та переслідування за антивоєнну позицію

Публікація про обстріл драмтеатру в Маріуполі у ВКонтакті нижегородського активіста Олексія Оношкіна стала приводом для кримінальної справи про “фейки” про російську армію.

*

Хакери розмістили фільм про Бучу та випуск програми "FakeNews" із викриттям фейків про війну на сайті білгородського кінотеатру "Перемога". На сайті також з'явилися фільми Олексія Навального “Він вам не Дімон” та “Палац” Путіна. 

Прінт-скрін: Горизонтальна Росія

Прінт-скрін: Горизонтальна Росія

*

Суд у Тамбові погодився з версією поліції про те, що вісім зірочок, наклеєних на заднє скло автомобіля, означають "нет войне". Його власнику Артему Калласу призначили штраф.

*

Єкатеринбурзький суд оштрафував активістку Надію Сайфутдінову за “дискредитацію” армії фразою “Ні війні! Путін - військовий злочинець”, яку жінка викрикнула, проходячи повз мітинг “Єдиної Росії”.

*

Петербурзькому священику Іоанну Курмоярову висунуто звинувачення у справі про "фейки" про російську армію. Приводом до порушення кримінальної справи став відеоролик, який священнослужитель опублікував у березні. У відео йшлося, що вбиті в Україні російські військові потраплять у пекло. "У раю виявляються ‘блаженні миротворці’, ‘миротворці’, розумієте, в чому проблема? А ті, хто розв'язав агресію, не будуть вони в раю,” – сказав священик. Отець Іоанн перебуває під вартою з 9 червня.

Петербурзький священик Іоанн Курмояров, фото: Сибирь.Реалии

Петербурзький священик Іоанн Курмояров, фото: Сибирь.Реалии

*

На Уралі дві студентки художнього університету зняли зі стенду плакат із військовою агітацією. Суд вважає це "дискредитацією" армії і призначив і штрафи.

*

Феміністський Антивоєнний Спротив (ФАС) проводить всеросійську антивоєнну акцію "Ты родила сына не для войны". Такі написи активістки ФАС залишають під вікнами пологових будинків. “Прямо зараз держава забирає у тисяч матерів їхніх синів, обманом, грошима та вмовляннями перенаправляючи їх помирати на безглузду та злочинну війну. Ми не хочемо звалити на вагітних та породіль відповідальність за війну, але хочемо проговорити цей загальний страх за дітей, який висить у повітрі, нагадати про те, що, якщо в нашій країні нічого не зміниться, то одного разу і синів, що народилися 2022 року, державна машина може перемолоти так само” – йдеться у заяві ФАС.

Фото: Феміністський антивоєнний спротив

Фото: Феміністський антивоєнний спротив

*

Таганрозький міський суд засудив до 5 років умовного ув'язнення місцевого жителя Віталія Мішина, людину з інвалідністю. Мішина судили у кримінальній справі про поширення "фейків" про російську армію через коментар у соц мережах. Йому призначили дворічний випробувальний термін, заборонили адмініструвати інтернет-ресурси та зобов'язали компенсувати витрати суду. Віталій Мішин - ветеран війни у ​​Чечні, який втратив ліву ногу.

*

Співробітник Центру протидії екстремізму (Центр «Е») склав протокол про дискредитацію військових сил РФ на жiтельку Альметьєвська Файрузу Канафєєву. Приводом стали її антивоєнні публікації у ВКонтакті. Згідно з протоколом, у двох з них було гасло «Ні війні», а у третій дівчина запитувала: “«Що в голові відбувається у людей, які ще півроку тому були проти Путіна, користувалися Розумним голосуванням, а тепер повністю підтримують диктатора у вбивстві мирного населення України?” У четвертій публікації містився заклик до татар не підтримувати війну і не допустити використання імені їхнього народу «в інтересах московської воєнщини та російського імперіалізму».

*

На набережній біля єкатеринбурзького Театру драми невідомі розфарбували кулю в кольори українського прапора.

*

В Ярославлі силовики спіймали 22-річного юнака, який намагався віддерти букву Z з міського газону, і записали відео, на якому затриманий змінює своє ставлення до війни і вибачається. На нього також склали протокол про дискредитацію збройних сил РФ. 

*

Адвокат Олександр Саламов вийшов до Кремля з українським прапором та написом “No war”. Тверський районний суд Москви призначив Саламову штраф.

*

Екс-редакторку “Першого каналу” Марину Овсяннікову, яка показала у прямому ефірі плакат із закликом зупинити війну, відправили під домашній арешт. Овсяннікова очікує закінчення розслідування та можливого суду у кримінальній справі про поширення "фейків" про російську армію, який загрожує їй до 10 років позбавлення волі. Приводом для переслідування став одиночний пікет 15 липня – Овсяннікова вийшла на Софійську набережну в центрі Москви з плакатом “Путін – убивця. Його солдати – фашисти. 352 дитини загинули. Скільки ще має дітей загинути, щоб ви зупинилися?”. Також за антивоєнну посаду у Фейсбуці суд призначив їй штраф за статтею про дискредитацію армії.

*

Житель Приморсько-Ахтарська Геннадій Володимиров виклав відео на якому спалює свою військову форму та військовий квиток. Суд призначив йому штраф у 3 МРОТ за статтею про дискредитацію армії. 

*

Депутат омської міськради Дмитро Петренко оголошений у розшук у кримінальній справі про “фейки” про ЗС РФ “з використанням службового становища та за мотивами політичної, ідеологічної, расової, національної чи релігійної ненависті чи ворожнечі”. Приводом для переслідування стали його публікації в соцмережах фото та відео зруйнованого Маріуполя та дітей, які там постраждали. Дмитра візьмуть під варту з моменту його затримання. Наразі місцезнаходження Петренка невідоме.

*

Суд у Єкатеринбурзі оштрафував вокаліста гурту «Курара» Олега Ягодина за антивоєнну фразу на концерті. Під час виступу Ягодин сказав: “Нi війні, нi хуйнi – і тобі, ні мені. Будьте здорові. Думайте, думайте, думайте”. Однак при складанні протоколу за статтею про дискредитацію армії поліцейські вказали, що музикант сказав: “Путін — вор”.

*

В Уфі Ільміра Рахматуліна стала в пікет із плакатом «Їм мир, нам свободу слова». Вона була затримана та доставлена до відділення поліції №6.

Ільміра Рахматуліна, фото: Activatica.org

Ільміра Рахматуліна, фото: Activatica.org


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: ОВД-инфо7х7  – Горизонтальна РосіяActivatica.org, телеграм-каналів Видимый протестВеснаСОТА й інших. 

 Поділитися