MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

26 квітня – головне за день

26.04.2021   
ХПГ-інформ
Заборгованість із пенсій переселенцям сягнула понад 1 млрд грн; влада Ірану з самого початку знала, чия ракета збила літак авіакомпанії МАУ; білоруському ПЦ «Весна» виповнилося 25 років – найважливіше за сьогодні.

• На сьогодні заборгованість держави перед пенсіонерами-переселенцями, яким перестали платити пенсію, але суд став на їхній бік, складає понад мільярд гривень, – повідомляє БФ «Право на захист». Деякі пенсіонери-ВПО позивалися до суду на державу Україна щодо виплати заборгованості з пенсій. Багато судових рішень ухвалені на користь позивачів, але так і не виконані. Проблема в тому, що щорічно в держбюджет закладається мінімальна сума на гарантування судових рішень, відповідачем у яких є Україна.

• Влада Ірану з самого початку знала, що причиною катастрофи літака Міжнародних авіаліній України була ракета, запущена Корпусом вартових Ісламської революції. Про це свідчать дані аудіозапису з голосом, схожим на голос міністра закордонних справ Ірану Джавада Заріфа, який опинився у розпорядженні видання The New York Times, передає Суспільне. Командування Корпусу знало, що саме їхня ракета збила літак, але приховувало цю інформацію протягом кількох днів. Український Boeing-737, що летів до Києва, розбився незабаром після зльоту в Тегерані 8 січня 2020 року. На борту перебувало 167 пасажирів (громадяни 6 держав) і 9 членів екіпажу.

• У підконтрольнім московській владі Верховнім суді Криму відбулося чергове засідання у справі кримчанина Івана Яцкіна, якого обвинувачують у «державній зраді у формі шпигунства» – Яцкін нібито передав якісь відомості співробітникам СБУ. Як повідомив адвокат кримчанина Микола Полозов, суд повторно відмовив у побаченні Яцкіна з його цивільною дружиною Гульнарою Кадировою та малолітніми дітьми, передають «Крым.Реалии». Наступне судове засідання має відбутися 27 квітня.

• Білоруському ПЦ «Весна» виповнилося 25 років. З цього приводу правозахисники провели пресконференцію, під час якої підсумували результати своєї діяльності та дали оцінку стану з правами людини останнього часу у Білорусі. «Коли б нам на початку сказали, що ми будемо й надалі продовжувати свою діяльність, то ми тоді не повірили б, засміялися: „Ні, так довго насилля на правами людини продовжуватися не може“», – сказав голова «Весни» Олесь Біляцький. Також «Весна» презентувала доповідь «Кримінальне переслідування з політичних мотивів. Білорусь 2020–2021 рр.», підготовлену юристами та аналітиками організації.

• Вранці 25 квітня в Москві в під’їзді свого будинку був затриманий і доставлений до РВС Сергій Давидіс – член Ради ПЦ «Меморіал» и глава програми «Підтримка політв’язнів». На нього мали скласти адмінпротокол (організація або проведення публічного заходу без подачі в установленому порядку повідомлення про проведення публічного заходу) і відпустити, але залишили у відділку на ніч. Сьогодні протокол ще складений не був. Адвокат Давидіса припускає, що затриманого можуть залишити в РВС ще на одну ніч. Про це повідомив ПЦ «Меморіал».


Головне фото: Ebrahim Noroozi (AP)


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися