MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Захист ув’язнених кримчан поскаржився на нестерпні умови тримання в СІЗО Новочеркаська

01.10.2021   
ХПГ-інформ
Кримськотатарські в’язні, яких утримують у СІЗО-3 Новочеркаська (Росія) розповіли про щурів, комах, антисанітарію та примус до голосування на російських виборах.

СІЗО-3 Новочеркаська (фото з сайту ПЦ «Меморіал»)

Кримськотатарські в’язні, яких утримують у СІЗО-3 Новочеркаська (Росія) розповіли про щурів, комах, антисанітарію та примус до голосування на російських виборах. Захист подав скарги до Головного управління ФСВП РФ по Ростовській області (Федеральна служба виконання покарань, рос. – ФСИН), прокуратури Ростовської області та голові ростовської ГНК (Громадська наглядова комісія із захисту прав людини в місцях примусового тримання, рос. – ОНК) з вимогою провести перевірку. Про це повідомила «Кримська солідарність».

Адвокат Еміль Курбедінов відвідав Різу та Енвера Омерових, Рустема Емірусеїнова та Сервера Мастафаєва. Умови утримання адвокат назвав нестерпними.

Як розповів адвокат Курбедінов, протягом перебування в СІЗО Сервер Мустафаєв убив уже 39 пацюків – пацюки зіпсували йому взуття та одяг. Окрім цього в’язні потерпають від комах кшталту кліщів.

Як кажуть в’язні, добитися скаргами чогось вельми складно, адміністрація не реагує. Лікарі навіть не вимірюють температуру – кажуть, що не мають градусника.

Адвокат Еміль Курбедінов (архівне фото: krymr.org / RFE/RL)

Камери погано вентилюються, вкриті грибком, вода подається не регулярно й непридатна для пиття, ліжок на всіх в’язнів не вистачає, туалет не відповідає санітарним нормам, право на щоденну прогулянку ігнорується, право на телефонні дзвінки не реалізується. Крім цього, в’язнів примушували взяти участь у голосуванні в день виборів.

У зв’язку з цим адвокат вимагає провести перевірку, покарати відповідальних та відновити права Рустема Емірусеїнова, в інтересах якого була написана скарга, йдеться в повідомленні «Кримської солідарності».

Також повідомлено, що адвокат Едем Семедляєв написав подібні скарги в інтересах Руслана Месутова, Ельдара Кантемірова та Сервера Зекір’яєва. У них зазначено, що політв’язнів примушували до голосування на виборах, а за відмову погрожували застосувати фізичну силу та погіршити побутові умови тримання.

Адвокат Едем Семедляєв (архівне фото: Ілля Тарасов, «Крым.Реалии»)

Нагадаємо, усіх в’язнів обвинувачують в участі у забороненій на території РФ ісламській політичній партії «Хізб ут-Тахрір». Кримчани засуджені до тривалих строків позбавлення волі. Адвокати подали апеляційні скарги.


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними». В Україні організація діє без обмежень. Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

 Поділитися