MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

8 жовтня – головне за день

08.10.2021   
ХПГ-інформ
МОЗ України затвердило перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим; Україна вперше в історії представила кандидата на посаду члена Комітету ООН проти тортур; ВООЗ планує до середини 2022 року вакцинувати проти COVID-19 70 % населення планети – найважливіше на сьогодні.

Вакцинація (ілюстраційне зображення)

• Згідно з наказом МОЗ України від 4 жовтня, зареєстрованому вчора у Мінюсті, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники: центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів; місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів; закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності. Про це повідомлено на сайті МОЗ. Наказ набирає чинності через місяць після дня його публікації. Працівники закладів освіти та органів виконавчої влади, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Освітяни та працівники органів влади, які мають абсолютні протипоказання до проведення щеплень, не підлягатимуть обов’язковій вакцинації.

• Україна вперше в історії представила кандидата на посаду члена Комітету ООН проти тортур – правозахисницю Олександру Матвійчук. Про це повідомила у фейсбуку заступниця міністра закордонних справ Еміне Джепарова. «Це дуже важливий крок для України, частина території якої тимчасово окупована РФ та на яких сотні наших громадян щодня піддалися тортурам», – написала Джепарова. На 5 посад у Комітеті претендують експерти з 11 країн. Олександра Матвійчук є авторкою чи співавторкою низки доповідей, серед яких: «Ціна свободи» – про злочини проти мирних протестувальників під час подій на Майдані; «28 заручників Кремля» – про українських політв’язнів у Росії та тимчасово окупованому Криму; «Півострів страху: хроніка окупації та порушення прав людини в Криму»; «Ті, що пережили пекло» – документальне свідчення тримання людей у місцях позбавлення волі на територій окупованого Донбасу.

Фото з фейсбуку Еміне Джепарової

• Організація Об’єднаних Націй та її Всесвітня організація охорони здоров’я оголосили про план щодо повної вакцинації 40 % населення планети від хвороби COVID-19 до кінця 2021 року та 70 % до середини 2022 року, передає Суспільне з посиланням на The National. Генсек ООН Антоніу Ґутерреш заявив, що у світі вже виробляється достатня кількість вакцин для досягнення цієї мети, але донорам потрібно зібрати 8 млрд доларів, щоб збільшити обсяг COVID-щеплень у бідніших регіонах. План передбачає, що країни ООН розподілятимуть дози вакцин, передаватимуть технології та робитимуть інші кроки, які допоможуть біднішим країнам отримати достатньо вакцин та розповсюдити їх серед свого населення. Ґутерреш закликав США, Китай та інших членів групи країн G20 «зібрати» кошти під час саміту Великої двадцятки наприкінці місяця у Римі.

Антоніу Ґутерреш (фото Pierre Albouy / Reuters)

• Лауреатами Нобелівської премії миру стали філіппіно-американська журналістка Марія Ресса та головний редактор російської «Новой газеты» Дмитро Муратов, передає Громадське з посиланням на сайт Нобелівської премії. Дмитро Муратов є головним редактором «Новой газеты» з 2019 року. У 2014 році журналіст підписав звернення проти політики російської влади у Криму, а у 2020-му – лист на підтримку протестів у Білорусі. Марія Ресса – співзасновниця та виконавча директорка онлайн-видання Rappler. До того з 1987 по 2010 працювала журналісткою-рослідувачкою у Південно-Східній Азії каналу CNN, а також кілька років співпрацювала з The Wall Street Journal. Вона відома своїми розслідуваннями щодо президента Філіппін Родріго Дутерте. За це вона у 2018 році навіть потрапила під арешт, але згодом вийшла. Щодо неї досі ведуть розслідування за статтею про наклеп.

Марія Ресса та Дмитро Муратов (фейсбук Нобелівської премії)

 Поділитися