29 вересня – головне за день
• В Україні в понад 35 тисяч доз вакцин проти COVID-19 вже 30 вересня закінчується термін придатності, повідомляє Громадське із посиланням на МОЗ. У міністерстві пояснили, що на національному, регіональних і місцевих складах у наявності 6 998 206 доз вакцини CoronaVac, 1 687 688 доз вакцини Comirnaty (Pfizer) і 2 771 190 доз вакцини AstraZeneca. «Термін придатності до 30 вересня закінчується, зокрема, у 1 640 доз вакцин AstraZeneca і 34 036 доз вакцини Pfizer. До 31 жовтня придатними для використання є 1 604 591 доза вакцини AstraZeneca і 5 772 вакцини Pfizer. Термін придатності до 30 листопада – у 1 164 959 доз вакцини AstraZeneca і 2 862 доз вакцини Pfizer», – зазначили в МОЗ.
• З 1 жовтня всі лікарняні в Україні будуть електронними. Про те, що ці документи будуть оформлювати винятково зі внесенням даних до електронної системи охорони здоров’я, написав у своєму телеграм-каналі голова комітету Верховної Ради з охорони здоров’я Михайло Радуцький: «На виплату лікарняних Фонд соціального страхування України витрачає величезні кошти. За 8 місяців цього року отримано для виплат листків непрацездатності на суму майже 10 млрд грн. Співробітники Фонду фізично здатні перевірити не більше 10 % лікарняних. Тому „індустрія“ продажу фіктивних листків в Україні традиційно доволі масштабна. Впровадження е-лікарняних дозволить більш ефективно боротися з корупцію. Електронна система дозволяє перевірити, скільки та кому той чи інший лікар [видав] листів непрацездатності. Адже кожен документ має бути затверджений власним електронним підписом медпрацівника».
• Мобільна версія «Електронного суду» вже доступна для вільного завантаження у GooglePlay та AppleStore, повідомлено на сайті Державної судової адміністрації. Застосунок «єСуд» дозволяє: отримувати пуш-повідомлення про надходження до електронного кабінету нових документів та зміну стану справ, у яких користувач є учасником чи учасницею; переглядати справи, провадження, процесуальні документи, що надіслані судом до кабінету; переглядати заяви, клопотання та інші документи, які користувач створив в своєму кабінеті; переглядати довіреності та ордери, що знаходяться в кабінеті користувача; анулювати довіреності та ордери, які видав користувач. Розробники сподіваються, що застосунок полегшить доступ до правосуддя для мешканців віддалених населених пунктів та непідконтрольної уряду України території.