MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

12 жовтня – головне за день

12.10.2021   
ХПГ-інформ
Підписані два нових подання до МКС щодо злочинів бойовиків на Донбасі; з 1 січня мінімальна пенсія рідним загиблих в АТО/ООС зросте до 7 800 грн; МОЗ почало раптові перевірки шкільних харчоблоків – найважливіше на сьогодні.

«Парад полонених», який сепаратисти провели 24 серпня 2014 року (з відкритих джерел)

• Генпрокурор України Ірина Венедіктова підписала два нових повідомлення до Міжнародного кримінального суду щодо вчинених бойовиками на Донбасі злочинів, пише Радіо Свобода. В одному поданні йдеться про факти публічного приниження українських військових, яких бойовиками «ДНР» узяли в полон. Це, зокрема, так звані «паради полонених» 24 серпня 2014 року та 22 січня 2015 року, а також захоплення в полон 101 військовослужбовця батальйону спеціального призначення Національної гвардії України «Донбас». «Наших бійців привселюдно водили окупованим Донецьком під камери російських ЗМІ. Відносно них застосовувалось фізичне насильство з метою публічного покарання полонених та зображення для преси їх безпорадного стану. Військовополоненим постійно погрожували вбивством, а присутність озброєних учасників незаконних збройних формувань на „парадах“ ще більше переконувало їх, що погрози реалізують. Прокурори вважають, що ці факти мають попередньо кваліфікуватися як воєнний злочин згідно статі 8 Римського статуту Міжнародного кримінального суду, а саме: посягання на людську гідність, в частині образливого і принизливого поводження», – сказала Венедіктова.

• З 1 січня мінімальна пенсія рідним загиблих в АТО/ООС зросте до 7 800 грн, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. «Уряд на позачерговому засіданні 11 жовтня підтримав рішення про встановлення з 1 січня 2022 року мінімальної пенсійної виплати на рівні не менше ніж 7 800 грн кожному з непрацездатних батьків, дружині (чоловіку) захисників, що загинули в зоні проведення АТО/ООС», – йдеться в повідомленні на сайті Кабміну. Адресна допомога до пенсії надаватиметься незалежно від того, чи вже отримують такі виплати інші члени родини.

• Міністерство охорони здоров’я почало раптові перевірки шкільних харчоблоків. Причина інспекцій – кілька нещодавніх спалахів гострих кишкових інфекцій у закладах освіти, які у міністерстві пов’язують із порушенням правил гігієни. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що раптові перевірки допоможуть оцінити якість медичних оглядів,які мають проходити працівники харчоблоків, та зрозуміти – відбуваються огляди насправді чи це просто формальність. «Те, що ми побачили з ПЛР-тестами, з підробкою COVID-сертифікатів дає підстави думати, що і з медичними оглядами в нас не все в порядку. Ми дали можливість працювати шляхом впровадження дерегуляційних змін, але нам потрібна якість. І сьогодні ті, хто буде порушувати, хто виписуватиме довідки, не проводячи відповідних досліджень або медичних оглядів, будуть піддаватися і відповідним покаранням. Такого не може бути в системі охорони здоров’я», – сказав міністр.

• У білоруському місті Бресті затримали свідка Єгови з Росії Олега Лоншакова, який просив у Білорусі політичного притулку, передає ПЦ «Меморіал» із посиланням на портал «Свідки Єгови в Росії». 44-річного росіянина затримали 29 вересня, 1 жовтня прокурор ухвалив взяти Лоншакова під варту до 8 листопада 2021 року. Повідомлено, що російська влада оголосила Лоншакова в міжнародний розшук за звинуваченням у причетності до діяльності екстремістської організації. До переїзду у Білорусь Лоншаков жив у селищі Тавричанка в Надєждінському районі Приморського краю, де 2 липня 2020 року силовики провели серію обшуків у домівках свідків Єгови. Нагадаємо, у РФ «Свідки Єгови» визнані екстремістською організацією й заборонені. Послідовників вчення заарештовують і засуджують до тривалих строків позбавлення волі. ПЦ «Меморіал» вважає арештованих свідків Єгови політв’язнями.

 Поділитися