MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

13 жовтня – головне за день

13.10.2021   
ХПГ-інформ
На планшети поліціянтів вже встановлено програмне забезпечення для зчитування QR-кодів сертифікатів про вакцинацію; з листопада невакциновані педагоги будуть відсторонені від роботи на період карантину без збереження заробітної плати; на кінець року близько 3,2 млн афганських дітей у віці до п’яти років потерпатимуть від гострого недоїдання – найважливіше на сьогодні.

Ілюстраційне зображення з відкритих джерел

• Голова Нацполіції Ігор Клименко повідомив, що на планшети поліціянтів вже встановлено програмне забезпечення, яке дозволяє зчитувати QR-коди з міжнародних та внутрішніх сертифікатів про вакцинацію, передає Суспільне. Клименко нагадав, що, Кабмін з 21 жовтня встановив нові обмеження для міжрегіональних пасажирських перевезень, а саме зобов’язав водіїв та пасажирів «підтверджувати свою COVID-безпечність»: «Тому кожен учасник таких перевезень має пред’явити сертифікат вакцинації або ПЛР-тест, який чинний 72 години». Сертифікат про вакцинацію з QR-кодом можна отримати у застосунку або на порталі «Дія».

• З листопада невакциновані педагоги будуть відсторонені від роботи на період карантину без збереження заробітної плати, заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. «Вакцинація для освітян є можливістю не лише продовжувати працювати та надавати якісні знання учням. У першу чергу йдеться про захист свого життя та здоров’я, безпеку дітей», – наголосив міністр.

• За останніми оцінками Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), на кінець року близько 3,2 млн афганських дітей у віці до п’яти років потерпатимуть від гострого недоїдання, близько мільйона з них можуть померти. У цілому близько 10 млн афганських дітей потребують гуманітарної допомоги, йдеться в повідомленні фонду, оприлюдненім учора, передає Deutsche Welle. Особливо важка ситуація зберігається в сільських районах Афганістану – багато медзакладів тут не працює, становище погіршує посуха, насилля, пандемія коронавірусу, спалахи кору та інших захворювань.

• Верховний суд Росії не розглядатиме касаційну скаргу глави карельського «Меморіалу» історика Юрія Дмитрієва. Нагадаємо, 31 серпня на сайті Верховного суду РФ з’явилася інформація про те, що справа Дмитрієва витребувана для перегляду. З чим пов’язане скасування цього рішення, невідомо. Як зазначає ПЦ «Меморіал», перегляд справи у Верховному суді – останній шанс Юрія Дмитрієва на справедливий розгляд висунутих проти нього звинувачень у системі російського судочинства.

 Поділитися