MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

23 жовтня – головне за день

23.10.2021   
ХПГ-інформ
У Криму російські силовики використовують систему розпізнавання облич; МОЗ розширить список осіб, що підлягають обов’язковій вакцинації; модульне містечко у Харкові небезпечне для проживання – найважливіше на сьогодні.

Фото: Andrey_Popov, Shutterstock

• 22 жовтня біля будівлі підконтрольного Кремлю Кримського гарнізонного військового суду в Сімферополі було помічене поліційне авто, споряджене системою розпізнавання облич, панорамні камери якої фіксують обличчя на 360 градусів. Про це повідомляють «Крим.Реалії» з посиланням на ГО «Кримська солідарність». Того дня у суді відбувалися змагання сторін у третій бахчисарайській «справі Хізб ут-Тахрір». Як зазначено, згадані системи тестувалися російськими силовиками на московських мітингах у січні 2021 року, також за допомогою таких камер фіксували порушників карантину весною 2020 року. Медична маска не завжди перешкоджає ідентифікації та розпізнаванню обличчя. В окупованому Криму така практика раніше не застосовувалася. «На будь-який спосіб хочуть завадити людям збиратися біля судів у якості слухачів, висловлювати свою громадянську позицію та підтримувати родини політв’язнів», – зазначив адвокат Еміль Курбедінов.

• Міністерство охорони здоров’я планує розширити перелік професій, працівники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти коронавірусу. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера», передає Суспільне. МОЗ вже затвердив перелік професій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації – це освітяни та працівники центральних органів виконавчої влади. «Далі ми розробляємо проєкт наказу, який проходить погодження. До цього переліку додатково будуть включені соціальні працівники, працівники державних підприємств, установ, організацій, а також працівники критично важливих сфер для функціонування економіки нашої країни», – сказав міністр.

• 22 жовтня підконтрольний московській владі Гагарінський районний суд Севастополя визнав 49-річного послідовника вчення «Свідків Єгови» Ігоря Шмідта винним в організуванні діяльності екстремістської організації (ч. 1 ст. 282.2 КК РФ) та засудив його до 6 років позбавлення волі в колонії загального режиму. Нагадаємо, у РФ «Свідки Єгови» визнані екстремістською організацією й заборонені. Оскільки РФ поширює своє законодавство на окупований нею Крим, кримські свідки Єгови також потерпають від репресій окупаційної влади. Послідовників вчення заарештовують і засуджують до тривалих строків позбавлення волі. ПЦ «Меморіал» вважає арештованих свідків Єгови політв’язнями.

• Харківське модульне містечко небезпечне для проживання, повідомляє моніторингова група Офісу уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Перше транзитне модульне містечко для переселенців було відкрите в Харкові 22 січня 2015 року і було розраховане на п’ять років. Тоді у тимчасовому житлі мали оселитися 383 людини, серед яких – 203 дитини. Зараз у ньому мешкає 175 осіб. Серед них – 75 дітей та 26 осіб з інвалідністю. Переселенці живуть в приміщеннях, не придатних для життя: у кімнатах задуха, немає вентиляції, через це утворюється конденсат.  «Вхідні групи до приміщень, де проживають особи з обмеженням руху, не обладнані пандусами та поручнями. Туалетні кімнати та кухонні приміщення також не прилаштовані для осіб на візках та милицях», – йдеться у повідомленні на сайті Офісу Омбудсмана.

 Поділитися