MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

18 жовтня – головне за день

18.10.2021   
ХПГ-інформ
Директор київської школи звернувся до суду щодо скасування обов’язкової вакцинації для низки професій; сьогодні – Європейський День боротьби з торгівлею людьми; з січня по вересень у Криму до суду передали понад сотню справ проти тих, хто ухиляється від служби в російському війську – найважливіше на сьогодні.

Вчителька (ілюстраційне фото з відкритих джерел)

• До Окружного адміністративного суду Києва надійшов позов директора однієї з київських шкіл із проханням визнати протиправним наказ Міністерства охорони здоров’я про затвердження переліку професій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації, повідомляє Суспільне. «Він просить ОАСК визнати протиправним та нечинним наказ Міністерства охорони здоров’я України, датований 4 жовтня 2021 року, „Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням“. Також до суду надійшла заява про забезпечення позову, де позивач просить ОАСК зупинити дію відповідного наказу МОЗ», – цитує Суспільне пресслужбу суду.

• Сьогодні – Європейський День боротьби з торгівлею людьми. За оцінками, ООН за роки незалежності жертвами торгівлі людьми стали понад 260 000 громадян України. Кожен восьмий українець готовий погодитися на принаймні одну ризиковану пропозицію роботи, яка може стати пасткою. 93 % постраждалих, що були виявлені у першому півріччі 2021 року, потрапили в ситуацію трудової експлуатації. Переважна більшість з них – чоловіки. 80 % тих, хто потрапив до рабства, мають технічну або вищу освіту. Серед країн, у яких українці найчастіше ставали жертвами торгівлі людьми, – Польща (38 %), Російська Федерація (36 %) та власне Україна (18 %).

• У Криму з січня по вересень цього року до суду передали понад сотню справ проти тих, хто не бажає проходити службу в російській армії. Про це повідомив аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов на пресконференції в Києві, передають «Крим.Реалії». «Можна казати про щорічне збільшення таких справ стосовно тих, хто ухиляється від служби у Збройних силах Росії. Це зростання в геометричній прогресії», – сказав Сєдов. Він зазначив, що Росія не зменшує кількості призовників попри обмеження через COVID-19. Протягом окупації у Криму зафіксовано 267 кримінальних справ щодо тих, хто ухиляється від служби, та винесено 248 вироків.

• Через блокаду готелю в непідконтрольному Києву Донецьку, де проживають представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, СММ не змогла відрядити жодного патруля для виконання своїх обов’язків, повідомила пресслужба ОБСЄ у Відні, відповідаючи на запит Радіо Свобода. Водночас, попри блокування роботи місії в Донецьку та Горлівці, ОБСЄ продовжить здійснювати моніторинг на Луганщині, підтвердили у пресслужбі. «Патрулювання в непідконтрольних уряду районах у Луганській області триває, відповідно до мандату місії», – йдеться в повідомленні. Як нагадує Радіо Свобода, 17 жовтня стало відомо, що незаконні збройні формування заблокували спостерігачів СММ у готелях окупованих Донецька і Горлівки. Вони вимагають звільнити бойовика, затриманого ЗСУ. Йдеться про громадянина Росії Андрія Косяка, який, як твердять українські силовики, шпигував на користь бойовиків.

 Поділитися