MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

28 жовтня – головне за день

28.10.2021   
ХПГ-інформ
Кабмін затвердив Стратегію протидії катуванням у системі кримінальної юстиції та план її реалізації; уряд схвалив стратегію інтеграції внутрішньо переміщених осіб; ООН закликали уряд ЦАР припинити співпрацю з «ЧВК Вагнера» – найважливіше на сьогодні.

Ілюстрація з сайту forpost-center.org

• Кабінет міністрів затвердив Стратегію протидії катуванням у системі кримінальної юстиції та план її реалізації. Відповідне рішення уряд ухвалив на сьогоднішньому засіданні, передає Суспільне. Зокрема, документ покликаний визначити напрями розвитку національної системи протидії катуванням, вчиненим співробітниками правоохоронних органів. «Стратегія розрахована на середньостроковий період та обмежена визначеною метою – протидія катуванням у системі кримінальної юстиції, виконання Україною зобов’язань перед Радою Європи та побудова ефективної протидії катуванням, що передбачає належну координацію та взаємодію державних органів, а також міжнародне співробітництво», – зазначається у тексті документу.

• Кабмін схвалив стратегію інтеграції внутрішньо переміщених осіб та впровадження середньострокових рішень щодо внутрішнього переміщення на період до 2024 року, передає Суспільне. «Метою стратегії є створення умов для інтеграції ВПО в приймаючих територіальних громадах. Зокрема ідеться про забезпечення повного доступу до адміністративних, соціальних і інших послуг, а також створення умов для розвитку потенціалу ВПО на новому місці проживання», – заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, на сьогодні в Україні налічується понад 1,4 млн переселенців.

• Експерти ООН заявили, що цивільні особи, включно з миротворцями, журналістами, працівниками гуманітарної допомоги та представниками меншин у Центральноафриканській Республіці (ЦАР), зазнають жорстоких переслідувань і залякування з боку так званих «російських інструкторів» з «ЧВК Вагнера». «Ми надзвичайно стурбовані залякуванням та недавніми повідомленнями про насильницькі переслідування з боку приватних військових і охоронних підрядників щодо окремих осіб та громад», – зазначають експерти. В ООН є інформація про те, що російські найманці вчинили зґвалтування та сексуальне насильство щодо жінок, чоловіків та молодих дівчат у багатьох частинах країни. Втім, важко оцінити реальний масштаб проблеми, оскільки ті, хто вижив, бояться звертатися до суду. Експерти Організації Об’єднаних Націй закликали уряд ЦАР припинити співпрацю з приватними військовими компаніями і зокрема із «ЧВК Вагнера».

• У Мінцифрі закликають українців ставати «таємними відвідувачами» ЦНАПів та за гроші оцінювати якість сервісу. Про запуск першої всеукраїнської оцінки якості адмінпослуг ідеться в офіційному телеграм-каналі Міністерства цифрової трансформації. «Спершу перевірити сервіс українці зможуть у ЦНАП, а скоро – у всіх держорганах країни, які надають адмінпослуги», – зазначено в повідомленні. «Таємному відвідувачу» треба заздалегідь зареєструватися на платформі Дія.Центрів. Крім того, можна під час візиту до ЦНАПу залишити свій номер телефону і отримувати SMS- або Viber-повідомлення чи дзвінки від операторів кол-центру з опитуванням. Також Мінцифри пропонує відсканувати QR-постер під час візиту до Центру або знайти його на мапі ЦНАП на платформі Дія.Центрів.

 Поділитися