MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

27 жовтня – головне за день

27.10.2021   
ХПГ-інформ
У МОЗ дозволили вакцинувати від COVID-19 дітей віком від 12 років; співробітників СБУ підозрюють у вимаганні в іноземця 200 тис. доларів; прокуратура АРК розслідує понад 70 кримінальних проваджень щодо пошкодження культурних пам’яток в окупованому Криму – найважливіше на сьогодні.

Фото: Prostock-studio, Shutterstock

• У МОЗ України дозволили вакцинувати від COVID-19 дітей віком від 12 років, за умови, що вони не належать до груп ризику, повідомляє Радіо Свобода із посиланням на відповідний наказ. Планують використовувати вакцину Pfizer. Проводити вакцинацію будуть двома дозами з інтервалом між щепленнями 21–28 днів – за наявності необхідних за віком щеплень. Протипоказанням є серйозна алергічна реакція на один із компонентів вакцини. Раніше в Україні було дозволено вакцинувати лише дітей із груп ризику.

• ДБР повідомило про підозру трьом співробітникам центрального апарату Служби безпеки України. За даними слідства, у жовтні минулого року правоохоронці затримали працівника IT-сфери, який нібито перебував у розшуку в Росії, і стали вимагати в нього 200 тисяч доларів США. «Щоб іноземець швидше віддав гроші, співробітники СБУ били його та залякували. До того ж вони незаконно проникли до житла потерпілого, звідки викрали та привласнили його особисте майно», – йдеться в повідомленні на сайті ДБР. Таких грошей у чоловіка не було, тому він домовився розрахуватися зі співробітниками СБУ біткоїнами. Отримавши 7,5 біткоїна (2,1 млн грн), співробітники СБУ підробили документи щодо часу та обставин затримання іноземця і передали його органам Нацполіції, розповідають у ДБР.

• Прокуратура АРК та м. Севастополя повідомила про понад 70 кримінальних проваджень щодо пошкодження пам’ятників історії та культури в окупованому Криму. «Наразі органами правопорядку автономії здійснюється розслідування низки кримінальних проваджень за понад 70 фактами умисного знищення, руйнування чи псування пам’яток історії або культури, незаконного проведення пошукових, археологічних робіт та вивезення культурних цінностей з тимчасово окупованої території півострова за ч. 1 ст. 438, ч.ч. 1, 3 ст. 298, ст. 341, ст. 356, ч. 2 ст. 201 КК України», – йдеться в повідомленні. Нагадаємо про незаконні масштабні роботи під виглядом реставрації в Ханському палаці в Бахчисараї (пам’ятку занесено до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 2013 році). Як зазначив ще 2018 року колишній голова комітету АРК у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян Едем Дудаков, компанія, що виконує реставраційні роботи, всупереч вимогам Венеційської хартії з питань збереження та реставрації пам’яток і знакомитих місць, знищила старовинні елементи будівлі – Ханський палац перетворюють на «стилізовану бутафорію».

• Підконтрольний московській владі Центральний районний суд Сімферополя звільнив кримського адвоката Едема Семедляєва з ІТТ міста Судака, повідомляють «Крим.Реалії» з посиланням на ГО «Кримська солідарність». Нагадаємо, адвоката Семедляєва затримали 25 жовтня під час здійснення ним професійної діяльності – наданні юридичної допомоги кримським татарам, затриманим біля Кримського гарнізонного військового суду, куди вони прийшли як слухачі на відкрите судове засідання. Протокол у справі Семедляєва співробітники поліції склали після його відмови припинити здійснення аудіозапису у відділку поліції, що було цілком законно, адже, згідно із правовою нормою, особи, що беруть участь у провадженні про адміністративне правопорушення, мають право за допомогою засобів аудіозапису фіксувати перебіг розгляду справи. Суд став на сторону захисту, звернувши увагу, зокрема, на грубі помилки поліціянтів: Семедляєву не були роз’яснені його права, а також не була вручена копія протоколу.

 Поділитися