MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

1 листопада – головне за день

01.11.2021   
ХПГ-інформ
У Глазго розпочалася кліматична конференція ООН; біля суду в окупованому Криму силовики затримали 19 людей, які прийшли на засідання як слухачі; понад двом з половиною мільйонам домогосподарств вже призначили субсидію – найважливіше на сьогодні.

Акція швейцарських екоактивістів напередодні конференції в Глазго (скріншот)

• У шотландському місті Глазго розпочалася кліматична конференція ООН, яка передбачає двотижневі інтенсивні переговори майже 200 країн про підходи до подолання наслідків зміни клімату, передає Радіо Свобода. Дипломати шукатимуть шляхи вирішення проблем, що залишилися невирішеними після Паризької кліматичної угоди 2015 року, та активізуватимуть зусилля щодо запобігання підвищенню глобальної температури більш ніж на 1,5 °C порівняно з доіндустріальним періодом. Вчені попереджають, що шанси на досягнення мети, поставленої на переговорах у Парижі шість років тому, стрімко зменшуються. На захід, який завершиться 13 листопада, акредитували понад 25 тисяч делегатів.

• Під будівлею підконтрольного московській владі Кримського гарнізонного військового суду в Сімферополі силовики затримали 19 людей, які прийшли як слухачі на засідання, присвячене розглядУ апеляційної скарги на вирок фігурантам красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір», передають «Крим.Реалії» з посиланням на ГО «Кримська солідарність». Як зазначили в об’єднанні, до затриманих, яких доставили до райвідділу Центрального району міста, відмовились допускати адвоката Назіма Шейхмамбетова. Як повідомив адвокат, серед затриманих – інсулінозалежна жінка, яка має отримувати планові ін’єкції, вагітна жінка та неповнолітня.

• Субсидію призначили вже понад двом з половиною мільйонам домогосподарств, більшій частині з них – автоматично, заявив заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко. «Це співставна цифра у порівнянні з минулим роком. Але заяви від людей продовжують надходити і з початком опалювального періоду їх кількість зросла. Минулого опалювального сезону субсидію на оплату житлово-комунальних послуг отримувало близько трьох мільйонів домогосподарств. Очікуємо, що цього сезону буде така ж цифра», – пояснив він. У Мінсоцполітики розраховують, що середній розмір субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в цьогорічному опалювальному сезоні складе близько двох тисяч гривень. Утім, залежно від умов споживання житлово-комунальних послуг, складу домогосподарства, рівня тарифів ця сума може становити від трьох до п’яти тисяч гривень.

 Поділитися