MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

29 жовтня – головне за день

29.10.2021   
ХПГ-інформ
ВООЗ закликає уряди європейських країн не закривати школи на карантин; російський суд засудив до тривалих строків ув’язнення чотирьох кримчан за звинуваченнями у «спробі насильницького захоплення влади» та «участі в терористичній організації»; українці зможуть оформляти пенсії та субсидії за допомогою порталу державних послуг і додатку «Дія» – найважливіше на сьогодні.

Вчителька (ілюстраційне фото з відкритих джерел)

• ВООЗ закликає уряди європейських країн не закривати школи на карантин, повідомляє Суспільне з посиланням на пресслужбу організації. «Повсюдне закриття шкіл минулого року, яке порушило освіту мільйонів дітей та підлітків, завдало більше шкоди, ніж користі, особливо психічному та соціальному добробуту дітей. Ми не можемо повторювати ті самі помилки», – заявив регіональний директор ВООЗ у Європі Ганс Анрі Клюґе. Замість того, щоб закривати навчальні заклади, ВООЗ рекомендує використовувати у школах різноманітні заходи, щоб обмежити поширення хвороби, зокрема фізичне дистанціювання, часте миття рук, носіння масок, забезпечення належної вентиляції в класах та розширення доступу до тестування.

• Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (РФ) визнав фігурантів бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» винними у «спробі насильницького захоплення влади», а також «в участі в терористичній організації» та засудив їх до тривалих строків позбавлення. Сейтумер Сейтумеров отримав 17 років колонії суворого режиму, Осман Сейтумеров – 14 років, Амет Сулейманов – 12 років, Рустем Сейтмеметов – 13 років. Адвокати засуджених повідомили, що подаватимуть апеляційні скарги на вирок.

• Українці зможуть оформляти пенсії та субсидії за допомогою порталу державних послуг і додатку «Дія». Про це в ефірі «Сніданку з 1+1» розповів керівник розвитку електронних послуг «Дії» Мстислав Баник, передає Суспільне. За словами Баника, відомство спільно Міністерством соціальної політики вже здійснило необхідні кроки для переведення деяких соціальних послуг в онлайн. Посадовець розповів, що майже півтора мільйона людей щорічно подають документи на оформлення субсидії. При цьому очікується, що вже в листопаді зробити це, а також оформити пенсії та деякі інші соцвиплати, буде можливо через додаток «Дія» та портал державних послуг.

• За 81 % вбивств журналістів, скоєних за останні 10 років, ніхто не поніс покарання, свідчать дані доповіді Комітету захисту журналістів (CPJ), оприлюдненій 28 жовтня, передає Радіо Свобода. За даними авторів «Індексу безкарності 2021», за останні 10 років у світі були вбиті 278 журналістів, і у 226 випадках ніхто не був покараний. Індекс цього року за показником безкарності очолюють ті ж країни, що й раніше – Сомалі, Сирія, Ірак та Південний Судан. До першої десятки також увійшли Мексика, Філіппіни, Бразилія, Пакистан та Росія. Показник не враховує загибель журналістів на полі бою чи в ході виконання небезпечних завдань.

 Поділитися