MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Amnesty International: українські військові з «Азовсталі» повинні мати доступ до Міжнародного Червоного Хреста

19.05.2022   
ХПГ-інформ
Правозахисники занепокоєні подальшою долею захисників Маріуполя, які зараз перебувають на тимчасово окупованій території. 

Евакуація поранених українських військових з Азовсталі, фото: Рейтерс

Заступник директора Amnesty International у Східній Європі та Центральній Азії Денис Кривошеєв заявив: «Захищаючи Маріуполь, українські військові були дегуманізовані російськими ЗМІ та подавалися путінською пропагандою як “неонацисти” протягом усієї війни Росії проти України. Такі обставини викликають серйозне занепокоєння щодо долі українських комбатантів як військовополонених, які знаходяться на тимчасово окупованій території».

Amnesty International фіксувала випадки вбивства полонених збройними формуваннями, які підтримує РФ, ще у 2014-2015 роках. Набули розголосу і недавні позасудові страти українських цивільних російською армією. 

«Українських військових, яких вивезли із заводу «Азовсталь», не повинна спіткати та сама доля, – наголосив Денис Кривошеєв. – Військовополонені не повинні піддаватися жодним формам тортур чи жорстокого поводження, їм мають негайно надати негайно надати доступ до представників Міжнародного Червоного Хреста. Влада, яка утримуватиме українських комбатантів, повинна всеосяжно поважати права військовополонених відповідно до Женевських конвенцій».

Нагадаємо, у вівторок стало відомо, що у держдумі рф розглядають можливість заборонити обмін військових полку «Азов». У міноборони рф кажуть про тисячу українських військовослужбовців, які вийшли з  «Азовсталі».

В ніч проти 17 травня з «Азовсталі» евакуювали 53 важкопоранених військовослужбовців. Їх доправили до лікарні у Новоазовську. Ще 211 вояків відвезли до Оленівки. Все це окуповані території. У Генштабі заявили, що повертатимуть захисників через процедуру обміну. 


Нагадаємо, у підземеллях комбінату до початку евакуації перебувало близько 1000 цивільних та 500 поранених військових. Вони неодноразово зверталися до світових лідерів із закликом організувати евакуацію з Маріуполя цивільних громадян, а також поранених та загиблих бійців. Після  довгих перемовин до евакуації підключилися ООН та Червоний Хрест. 

Евакуація цивільних розпочалася 30 квітня. Недовгі періоди затишшя змінялися новими обстрілами та бомбардуваннями з боку російської армії.

7 травня стало відомо, що з оточеного російськими військами маріупольського комбінату «Азовсталь» евакуювали останню групу цивільних – близько 300 осіб.

 Поділитися