24 червня – головне за день
• Зміна клімату докорінно змінить життя на Землі в найближчі 30 років, навіть якщо люди зможуть зменшити викиди парникових газів, що викликають потепління планети. Про це мовиться у проєкті звіту Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (IPCC) при ООН, передає Українська правда з посиланням на AFP. У документі зазначено, що, вимирання видів, більш широке поширення хвороб, нестерпна спека, колапс екосистем, міста, яким загрожує підвищення рівня моря – ці та інші руйнівні наслідки климатичних змін неминуче стануть болісно очевидними до того, як дитині, народженій сьогодні, виповниться 30 років.
• ФСБ РФ затримала жителя Сімферополя нібито за те, що він збирав відомості про польоти російської військової авіації за завданням України, передає Суспільне–Крим з посиланням на окупаційні ЗМІ, які у свою чергу посилаються на Центр громадських зв’язків ФСБ. «Федеральною службою безпеки РФ розкрито і припинено протиправну діяльність жителя Сімферополя, який діяв в інтересах розвідувальних органів України. Протягом тривалого часу російський громадянин з використанням спеціального антенного і приймальних пристроїв отримував за завданням спецслужб України інформацію про польоти російської військової авіації», – йдеться в повідомленні. Чоловіка, якого звинувачують у «державній зраді», взято під варту. Йому загрожує да 20 років позбавлення волі.
• Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію «Порушення прав людини, вчинені щодо кримських татар у Криму». Документ, зі слів заступниці члена постійної делегації України в ПАРЄ Євгенії Кравчук, містить чіткі сигнали про необхідність дотримання прав кримських татар в окупованому Криму і, зокрема, визнає, що «з початку 2014 року триває тимчасова окупація Російською Федерацією АР Крим та міста Севастополя (Крим), що є частиною території України», при цьому кримські татари «потерпають через грубі порушення їхніх прав». Також Резолюція звертає увагу на переслідування журналістів, обмеження свободи слова та зібрань, тиск на кримськотатарських правозахисників.
• Трьох мешканців Херсонської області обвинувачують у торгівлі людьми, повідомляють у Прокуратурі АР Крим та міста Севастополя. Вербувальники шукали людей, які перебували у скрутному матеріальному становищі, та обіцяли їм стабільний заробіток і легальну роботу за кордоном: йшлося про переправлення з України до Туреччини яхт, а також здійснення пасажирських перевезень туристів. Щоб моряки могли дістатися Туреччини, їх забезпечували плавзасобами та документами, які необхідні для проходження митного та паспортного контролю. Насправді робота полягала в перевезенні нелегальних мігрантів морем з Турецької Республіки до Італії. Деяких завербованих українців затримали правоохоронці країн ЄС. Вони потрапили за ґрати на тривалі строки. «Прокуратура АР Крим та міста Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт стосовно трьох учасників організованої злочинної групи за фактом вербування громадян України (ч. 3 ст. 149 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої», – йдеться в повідомленні.
• ДБР завершило досудове розслідування щодо колишнього командира взводу полку патрульної поліції у Кривому Розі, якого звинувачують у смерті затриманого. Злочин стався у 2018 році. Патрульних викликали через бійку в місцевому кафе. «На приїзд правоохоронців один з відвідувачів відреагував негативно та почав на них нецензурно лаятися. Один з поліцейських надягнув на чоловіка кайданки, посадив до службового автомобіля та вивіз у лісосмугу. Там він наніс громадянину сильний удар кулаком в голову, від якого чоловік втратив свідомість», – йдеться в повідомленні на сайті відомства. За три тижні чоловік помер у лікарні, так і не прийшовши до тями. Екскомандиру взводу загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.
Фото з сайту AFP (© Xavier Galiana)