MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

30 червня – головне за день

30.06.2021   
ХПГ-інформ
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про гендерну рівність в армії; розпочав роботу чат-бот «Лікуйся» для онкохворих; до жителів окупованих територій, які в’їжджають на контрольовану урядом територію через РФ «з підстав гуманітарного характеру», не застосовуватимуть адмінстягнень – найважливіше на сьогодні.

Photo by Bumble Dee (Shutterstock)

• У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, спрямований на забезпечення рівних прав жінок і чоловіків під час проходження військової служби, а також покликаний запобігати дискримінації за ознакою статі у сфері безпеки й оборони, передає Суспільне. Автори законопроєкту пропонують встановити принципи рівності в ЗСУ шляхом зрівняння прав військовослужбовців різної статі у сфері соціального захисту, а також пропонують дати чоловікам і жінкам у війську рівний доступ до вищих офіцерських посад з обов’язковим дотриманням принципу уникнення дискримінації за ознаками статі, урівняти їх у службових обов’язках.

• Пацієнтські організації запустили чат-бот «Лікуйся» – це інструмент в месенджері Telegram, який допоможе тим, хто зіткнувся із діагнозом «Рак молочної залози», зорієнтуватися, в якому медичному закладі, які медичні послуги і в якому обсязі можна отримати безоплатно, повідомляє МОЗ. «Також „Лікуйся“ допоможе відстояти право на безоплатну медичну допомогу, запобігатиме проявам корупції в медзакладах, зокрема унеможливить нелегальну оплату послуг чи лікарських засобів, які є в переліку НСЗУ як безоплатні», – йдеться у повідомленні.

• Жителів окупованих територій, які в’їжджають на контрольовану урядом територію України через РФ «з підстав гуманітарного характеру», не каратимуть. Верховна Рада ухвалила закон «щодо тимчасових підстав незастосування заходів адміністративних стягнень та заходів впливу за порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України або виїзду з неї». У пояснювальній записці зазначено, що «в умовах закриття або обмеженого функціонування КПВВ через дії окупаційної влади громадяни України позбавлені можливості законно виїхати з тимчасово окупованих територій України». Щоб потрапити на підконтрольну українському урядові територію вони вимушені робити це через територію РФ, за що українським законодавством передбачено адміністративне покарання. Проте їм треба виїжджати «з різних причин, у першу чергу, пов’язаних з необхідністю отримання медичної допомоги, пенсійних виплат, документів чи навчання». Для таких категорій людей передбачено «незастосування заходів адміністративного впливу», адже вони «діють з підстав гуманітарного характеру».

• Уряд затвердив порядок облаштування засобів безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до будівель будь-якого призначення, а також до об’єктів транспортної інфраструктури. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає Радіо Свобода. «Це єдині правила, які працюватимуть, щоб стерти фізичні бар’єри, які, на жаль, досі існують», – мовиться у повідомленні. За даними Державної служби статистики, станом на 1 січня 2021 року в Україні було 2 мільйони 703 тисячі людей з інвалідністю.

 Поділитися