MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

3 листопада – головне за день

03.11.2021   
ХПГ-інформ
У «Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей» Херсонської обласної ради порушують права дітей; Facebook «найближчими тижнями» відключить систему автоматичного розпізнавання облич; МВС Білорусі визнало «екстремістським формуванням» і заборонило діяльність телеканалу «Белсат» – найважливіше на сьогодні.

Фото: yanalya, freepik.com

• У «Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей» Херсонської обласної ради порушують права дітей, заявляють в Офісі Омбудсмана. Монітори виявили, що у закладі не забезпечено належного медичного супроводу вихованців. «В центрі облаштовано медичний кабінет, у штаті є медичні сестри, які виконують медичні маніпуляції, зокрема, ін’єкції. Однак закладом не отримано ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики (сестринська справа) та не укладено договору із закладом з охорони здоров’я про надання дітям медичної допомоги. У половини дітей відсутні висновки про стан здоров’я, фізичний і розумовий розвиток дитини за затвердженою МОЗ України формою», – йдеться в повідомленні на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Крім того, у кімнатах холодно: у приміщенні для хлопців молодшого шкільного віку температура становила лише 11 градусів тепла. Діти застуджені. У санітарних кімнатах на стінах цвіль. А одяг і взуття дітям привозять волонтери.

• Соціальна мережа Facebook «найближчими тижнями» відключить систему автоматичного розпізнавання облич і видалить відповідні дані понад мільярда користувачів. Про це йдеться у заяві Джерома Песенті, віцепрезидента компанії Meta, продуктом якої є соціальна мережа Facebook, передає Deutsche Welle. Дані про обличчя користувачів видалять через «усе більше занепокоєння суспільства» і відсутність регулювання технології. Технологія розпізнавання облич аналізувала світлини й відео користувачів і створювала для кожного унікальний цифровий шаблон. На його основі система розпізнавала зображення користувача на фотографіях і відео, на яких його не відмітили інші, чи навіть на які він потрапив випадково. Функцію розпізнавання облич у своїх профілях дозволили більше третини користувачів соцмережі, зазначають в Meta. Тепер шаблони їхніх облич видалять із системи. Функція існувала з 2010 року.

• МВС Білорусі визнало «екстремістським формуванням» і заборонило діяльність на території Білорусі «групи громадян, об’єднаних інтернет-ресурсами „Белсат“», – передає білоруська служба Радіо Свобода. Мається на увазі сайт телеканалу «Белсат», телеграм-канал, соцмережі, а також канал на YouTube. Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю попередило, що відповідальність передбачена за участь у діяльності «екстремістського формування», репост (перепост), інше поширення інформаційної продукції, підписка на ресурс. Головний редактор телеканалу Олексій Дикавицький переконаний, що «Белсат» усе одно не припинить роботу попри такі заяви. «Белсат» – супутниковий, переважно білоруськомовний, телеканал, перший незалежний канал Білорусі. Почав трансляцію 10 грудня 2007 року у Всесвітній день прав людини. Проєкт підготовлений Польським телебаченням у результаті угоди з МЗС Польщі, якою передбачена багаторічна співпраця та фінансування «Белсату».

 Поділитися