MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

4 листопада – головне за день

04.11.2021   
ХПГ-інформ
ВР ухвалила законопроєкт про «збільшення видатків на закупівлі, проєктування та встановлення кисневих станцій»; понад 40 країн, зокрема Україна, домовилися поступово припинити використання вугілля для виробництва електроенергії; мовний омбудсман запропонував змінити назви низки населених пунктів України через їхній «російськомовний характер» – найважливіше на сьогодні.

Jiangsu Nantong power station, Jiangsu Province, People’s Republic of China (wikimedia.org)

• Верховна Рада ухвалила законопроєкт про «збільшення видатків на закупівлі, проєктування та встановлення кисневих станцій». За це рішення проголосували 336 народних депутатів, жоден не проголосував проти і не утримався, передає Радіо Свобода. Законопроєкт передбачає зміни в державному бюджеті на 2021 рік і створення двох нових бюджетних програм. Народні депутати – 39 представників різних фракцій – пояснили ініціативу тим, що закупівлі кисневих станцій є «єдиним стратегічним шляхом створення кисневої незалежності для опорних закладів охорони здоров’я, що виконують стаціонарне лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою COVID-19».

• Понад 40 країн світу, зокрема Україна, домовилися на Кліматичному саміті у Глазго поступово припинити використання вугілля для виробництва електроенергії, передає Громадське з посиланням на The Guardian. Вугільні електростанції в Україні вважаються одним із найбільших забруднювачів повітря в Європі. Також поступово припинятимуть використання вугільної електроенергії Канада, Польща, Південна Корея, Індонезія, В’єтнам, Чилі. Країни з розвинутою економікою домовилися зробити це до 2030-х років, а бідніші країни – до 2040-х років. Проте деякі з найбільш залежних від вугілля країни – Австралія, Китай, Індія та США – не підтримали ініціативу. Дотримання зобов’язань, які взяли на себе країни, не контролюватиме жоден орган. Тож експерти вважають, що у країн немає значного стимулу дотриматися своїх обіцянок.

• Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь запропонував змінити назви низки населених пунктів України через їхній «російськомовний характер», передає Суспільне. Як заявив Кремінь в ефірі Українського радіо, перейменування слід провести у відповідність до правопису, стандартів державної мови та вимог статті 41 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». «Це такі населені пункти, як Арбузинка, Сєвєродонецьк, Южноукраїнськ, Южне, Спокойствіє, Надєждівка, Переводчикове, Луч, Первомайське, Первомайськ та багато інших», – зазначив мовний омбудсман. За словами Кременя, багато з них мали інші історичні назви та були несправедливо перейменовані за часів комуністичної влади.

• Міжнародний кримінальний суд ООН розпочинає офіційне розслідування повідомлень про катування та позасудові покарання, вчинені венесуельськими силами безпеки за президента Ніколаса Мадуру. Про це оголосив головний прокурор суду Карім Хан під час візиту в Каракас, передає білоруська служба Радіо Свобода. Теперішнє розслідування проводиться слідом за тривалим попереднім, що почалося у 2018 році та було зосереджене на повідомленнях про надмірне застосування сили, свавільних затриманнях та катуваннях з боку силовиків під час придушення антиурядових протестів у 2017 році.

 Поділитися