MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

17 лютого – головне за день

17.02.2022   
ХПГ-інформ
Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт «Про амністію з нагоди 30-ї річниці незалежності України»; СБУ розслідує обстріли селищ Станиця Луганська та Врубівка як терористичні акти; у Києві під час акції руху «SaveФОП» постраждав оператор Суспільного – коротко про важливе.

Depositphotos

• Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт «Про амністію з нагоди 30-ї річниці незалежності України». Документ передбачає оголошення амністії для найбільш незахищених категорій засуджених: «неповнолітніх та жінок, а також чоловіків, які мають дітей віком до 16 років або дітей з інвалідністю, до осіб з інвалідністю першої, другої та третьої груп, хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання, осіб, що досягли пенсійного віку, учасників бойових дій, осіб, які захищали суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, тощо». Критеріями застосування амністії є:

- незначна суспільна небезпека діянь, що вчинила особа;

- об’єктивні фактори (тяжка хвороба, похилий вік тощо), що суттєво знижують небезпечність осіб, яких пропонується звільнити від відбування покарання;

- значний строк відбутого засудженими особами покарання на момент проголошення амністії.

Амністія не розповсюджуватиметься на осіб, що скоїли тяжкі та особливо тяжкі злочини, а також корупційні кримінальні правопорушення.

Парламент ухвалює закон про амністію вперше з 2016-го року. Депутати прйняли документ за основу, тобто ще розглядатимуть його в другому та третьому читанні.

• СБУ розслідує обстріли селищ Станиця Луганська та Врубівка як терористичні акти.   Нагадаємо, сьогодні близько дев’ятої ранку під час артилерійського обстрілу Станиці Луганської один із снарядів влучив у стіну дитячого садка Зруйновано музичну кімнату. На щастя, в той час у ній не було дітей. Троє співробітників зазнали контузії. Ніхто з малюків не постраждав. За півтори години, близько 10:25, з тимчасово окупованої території обстріляли селище міського типу Врубівка, один із снарядів влучив у двір ліцею. Крім того, снаряди пошкодили господарську споруду та приватний будинок, перебитий газопровід високого тиску: 70 квартир в багатоповерхівках та 96 приватних будинків залишилися без газу.  «На місцях подій працюють оперативно-слідчі групи СБУ. Вони допитують свідків, очевидців та постраждалих від ворожих атак, вивчають та документують обставини злочинів окупантів,   – йдеться в повідомленні на сайті СБУ.   – Під процесуальним керівництвом Луганської обласної прокуратури СБУ продовжує невідкладні слідчі дії у межах кримінальних проваджень за ч. 2 ст. 258 (терористичний акт, який спричинив тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України».

• У Києві 17 лютого під час акції руху «SaveФОП» постраждав оператор Суспільного Богдан Заїка, повідомляють у ЗМІ. За словами кореспондента Суспільного Нікіти Галки, «під час запису інтерв’ю один із протестувальників раптово почав виривати камеру з рук оператора та штовхатися». Чоловік наполягав на тому, щоб журналісти знімали правоохоронців. Після інциденту нападник зник, але його обличчя вдалося зафіксувати на камеру. 

 Поділитися