MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Новини

Очільник таборів, де рашисти навчають дітей воювати проти України, отримав підозру

07.05.2024
СБУ зібрала доказову базу на чергового воєнного злочинця, котрий нав’язує кремлівський режим на тимчасово окупованих територіях. Ідеться про кремлівського пропагандиста Дмитра Полковникова. Він очолює російську мілітарну організацію “Кримпатріотцентр”.

18 років колонії за захист Батьківщини. Підсумки тижня

06.05.2024
Суд у РФ засудив до 18 років суворого режиму 18-річного українця Владислава Плахотника. Протягом квітня ворог застосував проти України 300 “шахедів” і більше ніж 3200 КАБів. Міжнародна федерація Червоного Хреста не буде призупиняти членство російської філії. ХПГ коротко розповідає про події тижня, що минув.

Росія два роки тримає в полоні старосту села Гребениківка

02.05.2024
‘Ми прощалися на два-три дні, а виявилося, що на роки’, — дружина Олексія Винниченка, викраденого росіянами старости села Гребениківка на Сумщині, шукає свого чоловіка з березня 2022 року.

Росія використовує дрони-камікадзе над ядерними реакторами ЗАЕС

02.05.2024
Про це вранці 2 травня повідомили в Головному управлінні розвідки України та оприлюднили відео на підтвердження цих даних.

Телевежа, вокзал, психлікарня — що в прицілі окупантів? Підбиваємо підсумки тижня

29.04.2024
В окупованій Херсонщині росіяни розстріляли мирних мешканців. До Катару передали список з іменами 561 української дитини, незаконно вивезеної до РФ. ОБСЄ презентувала звіт щодо українських цивільних в російському полоні. ХПГ коротко розповідає про події тижня, що минув.

‘Винна в тому, що люблю Україну!’ У РФ мамі двох дітей з Мелітополя дали 9 років позбавлення волі

27.04.2024
У Ростові-на-Дону засудили трьох викрадених цивільних з Мелітополя. Антона Жуковського, Дмитра Сергєєва та Яніну Акулову звинуватили в тероризмі, організації терористичної спільноти, виготовленні та зберіганні вибухівки та зброї.

Як Україна викриває причетних до окупації ЧАЕС

26.04.2024
Про роботу прокурорів і слідчих розповіли в Офісі Генпрокурора. У роковини аварії на Чорнобильській атомній електростанції Україна нагадала про спроби Росії повторити історію та поставити під загрозу світову безпеку.

Окупанти знову крадуть тварин із заповідника ‘Асканія-Нова’

25.04.2024
В межах ‘обміну’ з біосферного заповідника вивезли рідкісних тварин. Натомість привезли розповсюджених і одомашнених.

ВР ухвалила постанову щодо звільнення журналістів, яких незаконно утримує Росія

25.04.2024
У тому числі йдеться і про громадянських журналістів. Більше про постанову Верховної Ради України — у нашій статті.

Пішки до вільної України

25.04.2024
88-річний чоловік самотужки вийшов з окупованої частини Донеччини, бо не хотів отримувати російське громадянство. Більше про примусову паспортизацію РФ на тимчасово окупованих територіях України і труднощі, які можуть постати перед людьми, котрі виїхали з російської окупації, — у статті ХПГ.

Публікації

Де полонений? Список державних органів, які займаються пошуком та звільненням полонених

08.05.2024
Національне інформаційне бюро, Коордштаб, Центр з пошуку полонених — ці назви добре знають рідні зниклих безвісти та полонених українців. Які функції у цих та інших органів? До кого ще можна звернутися?

До Дня пам’яті та перемоги, в день нової війни

08.05.2024
Вдень 8 травня Росія б’є по Харкову, влучає у шкільний стадіон. Кількість постраждалих невпинно росте. Троє хлопців, які грали у футбол на спортивному майданчику, ушпиталені. Самозакріплений Президент РФ готується до дня російського побєдобєсія — бутафорного свята, яке гучно святкують в країні, що перемогла і привласнила право на фашизм.

Ранжування труднощів

06.05.2024
Життя інколи нагадує гірський масив з непідкореними вершинами проблем. Навала труднощів може викликати відчуття безсилля, але важливо пам’ятати, що у кожної проблеми є свій розв’язок, а важливе завдання полягає у зведенні цієї “гори” до простих етапів.

Патріотичний потенціал за ґратами: залучення ув’язнених до військової служби за контрактом

30.04.2024
Захист Батьківщини під час війни — це обов’язок чоловіків, але водночас це ще і право громадян України боронити свою землю від ворога. Чи можуть засуджені до позбавлення волі реалізувати це право і за яких умов?

‘Тут було кладовище’, — мешканець села Загальці

26.04.2024
Сергій Смирнов живе у селищі Загальці на Київщині. Чоловік разом із дружиною завершив споруджувати свій будинок саме перед початком війни. Тримав кіз та птахів. Росіяни змусили родину покинути рідну оселю, а коли люди повернулися — ані будинку, ані птаства вже не було.

Виховання на відстані: дистанційні побачення з дитиною за рішенням суду

23.04.2024
Іноді після розлучення один із батьків починає перешкоджати іншому спілкуватися з дитиною. В цьому випадку можна звернутися до суду з позовом про визначення способу участі у вихованні дитини. Тоді суд встановить графік зустрічей із дитиною.

Мудрість стоїків: Поради, як жити під час випробувань війни

23.04.2024
Війна — одна з найбільш жорстоких і кризових ситуацій, які може пережити людина. Але навіть у таких найважчих моментах ми в силах знайти внутрішню силу. В цьому нам можуть допомогти поради стародавніх філософів стоїків.

Міжнародні правозахисники засуджують Росію за переслідування Свідків Єгови

22.04.2024
20 квітня 2024 року виповнилося сім років, відколи в Росії заборонили Свідків Єгови. На думку експертів, переслідування безневинних вірян стали провісником повернення широкомасштабних сталінських репресій у путінській Росії. Ми публікуємо український переклад статті директора та співзасновника Human Rights Without Frontiers щодо переслідування Свідків.

‘Що ми пережили, словами не передати’, — мешканка села Загальці

19.04.2024
Олена Шевченко живе у селищі Загальці, на Київщині. Разом з онуками жінка кілька тижнів прожила під шаленими обстрілами. Люди ховались у підвалі, а тим часом назовні все палало.

Чи можуть військовозобов’язані жінки виїжджати за кордон?

10.04.2024
Медикині, ветеринарки, фармацевтки є військовозобов’язаними. Чи обмежує це їхні права при перетині кордону? Відповідає юрист ХПГ.

‘Бачила, як літак скинув бомбу на мій будинок’

10.04.2024
Оксана Гальченко — жителька Бородянки. Каже, що росіяни гатили з танків по будинках, якщо бачили когось у вікні. Жінка евакуювалася після того, як її оселю було зруйновано, а її сестра місяць провела в окупації, відмовившись від “привабливих” пропозицій окупантів евакуюватися до Росії.

‘240 хат під нуль, 700 пошкоджено’ — мешканець села Загальці

07.04.2024
Олександр Войналович живе у селищі Загальці на Київщині. Чоловік колишній працівник ДСНС. Коли розпочалась повномасштабна війна і навколо села вже було чимало окупантів, Олександр евакуйовував жінок та дітей на шкільному автобусі.